به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: از امروز تا سه‌شنبه در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف است و انتظار پدیده خاصی را نداریم؛ اما در شهر‌های تهران، کرج، اراک و اصفهان با افزایش غلظت آلاینده‌های هوا به ویژه در ساعات اولیه صبح مواجه هستیم.

او ضمن اشاره به اینکه در نوار شمالی کشور افزایش نسبی دما رخ می‌دهد، افزود: از بعد از ظهر سه‌شنبه بارش باران در استان‌های گیلان و اردبیل آغاز می‌گردد و روز چهارشنبه برای کل سواحل دریای خزر، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه گاهی این بارش‌ها با همراه با رعد‌وبرق و وزش باد است، اظهار کرد: در این مناطق انتظار کاهش نسبی را داریم و روز‌های پنجشنبه و جمعه در استان و اردبیل و سواحل دریای خزر بارش‌ها ادامه پیدا می‌کند.

رفیعی درباره آخرین وضعیت آب وهوایی پایتخت توضیح داد: امروز آسمان تهران صاف است و غبار محلی را دارد و حداکثر دمای آن ۲۴ درجه و حداقل دمای آن به ۱۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود فردا هم همین کمینه دما را داشته باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: