به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با فدراسیون ورزش‌های سه‌گانه با بیان اینکه کرونا ضربه بدی را به بدنه ورزش در سراسر دنیا زد، گفت: این تفاهم‌نامه با توجه به فعالیت معاونت ساماندهی امور جوانان در ایجاد تشکل‌های تخصصی در حوزه ورزش، می‌تواند با ایجاد شبکه واحد و ایجاد هماهنگی میان تشکل‌ها و حوزه ورزش همگانی به هدفمندی ظرفیت تشکل‌ها کمک کند.

او افزود: تشکل‌های تخصصی حوزه ورزش استان‌ها از مدت‌ها قبل در مباحث ترویجی و فرهنگ سازی ورود پیدا کرده‌اند و مباحث تشریفات، هماهنگی و حضور ورزشکاران را انجام داده‌اند به همین دلیل اکنون می‌توانند این مدل همکاری شبکه‌ای را به صورت کشوری در اختیار فدراسیون ‌هایی که دارای ورزش‌های همگانی و قابل دسترس برای عام مردم‌اند بگذارند.

تندگویان تصریح کرد: فدراسیون ورزش‌های سه گانه شامل سه رشته قابل دسترس و ارزان برای عموم مردم است و اگر کسی  بخواهد به طور حرفه‌ای رشته‌ای را دنبال کند می‌تواند از طریق فدراسیون اقدام کند.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان  با اعلام آمادگی جهت همکاری با تمامی فدراسیون ها در جهت ترویج ورزش گفت: به دلیل مردمی بودن ساختار معاونت ساماندهی امور جوانان، رسالت ما ایجاب می‌کند تا در مباحث ورزشی قابل دسترس برای عموم مردم حضور داشته باشیم و این تفاهم‌نامه بهترین فرصت برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، ترویجی و... ورزش است.

تندگویان اظهار کرد: تعدادی از تشکل‌ها با توجه به فعالیت در مباحث گردشگری ورزش و فعالیت در حوزه صنایع ورزشی و عرضه تولیدات خود می‌توانند در این مسیر در کنار فدراسیون‌ها حضور داشته باشند.

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: