به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مهدی علی نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری معاونت امور جوانان‌ وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون ورزش‌های سه گانه گفت: امروز برای اولین بار پیوندی بین ورزش قهرمانی و حوزه جوانان برقرار شد تا خلا ها و کمبود ها برطرف شود.

او افزود: براساس اساسنامه، فدراسیون‌ها در انحصار ورزش قهرمانی و حرفه‌ای هستند اما همچنان می‌توانند بخشی از وظایف خود را برون سپاری کنند و از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد استفاده کنند.

علی نژاد تصریح کرد: ما می‌توانیم از حضور نیروی جدید به مجموعه خود استفاده کنیم چراکه هرچقدر افراد بیشتری درگیر ورزش شوند، فواید بیشتری  برای جامعه خواهند داشت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گفت: با استفاده از ظرفیت سمن‌ها می‌توان فشارهایی که برای برگزاری رویدادهای ورزشی است، برداشت و اینگونه اعمال تسهیل شود.

او ادامه داد: بنده تاکید می‌کنم همکاری و هماهنگی بین سمن‌های جوانان با فدراسیون‌ها باید به گونه‌ای باشد که هرج و مرج ایجاد نشود و رابطه درست و طبق اصول و قاعده‌ای بین آنها ایجاد شود.

علی نژاد بیان کرد: متاسفانه در ایران نهضت داوطلبی مانند کشورهای دیگر وجود ندارد اما بهترین نهادی که می‌تواند به وجود این امر کمک کند، سمن‌های جوانان هستند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گفت: سمن‌های جوانان می‌توانند برگزاری رویدادها را تسهیل کنند، داوطلبین را ساماندهی کنند و به طور کلی در حوزه ورزش کمک شایانی انجام دهند.

او در پایان تاکید کرد: خواهشم این است در این مسیر که با امضای تفاهم نامه آغاز می‌شود توجه ویژه‌ای به نهضت داوطلبی شود.

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: