به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ صادق ضیائیان، یک کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه در ۲۴ ساعت آینده برای شرق سواحل دریای خزر و خراسان شمالی و روز جمعه برای ارتفاعات خراسان شمالی بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود، گفت: در سایر نقاط کشور تا روز دوشنبه جوی پایدار پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: در این مدت به ویژه روزهای شنبه و یکشنبه با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا انتظار داریم غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش یابد.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: از روز شنبه تا روز دوشنبه دمای هوا در نوار شمالی کشور ۴ تا ۶ درجه افزایش خواهد یافت.

او با بیان اینکه بعدظهر دوشنبه برای استان‌های اردبیل و گیلان ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود، افزود: در سه روز آینده در برخی نقاط سیستان وبلوچستان، شرق استان‌های کرمان و هرمزگان در برخی ساعات وزش باد شدید با احتمال گرد وخاک دور از انتظار نیست.

او گفت: جمعه شب و روز شنبه دریای عمان مواج خواهد بود.

ضیائیان با بیان اینکه آسمان تهران فردا صاف همراه با غبار خواهد بود، گفت: بیشترین دمای تهران ۲۲ و کم‌ترین آن ۱۲ درجه خواهد بود.

براساس این گزارش؛بارش پراکنده باران در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی را شاهد خواهیم بود.در دیگر مناطق کشور تا اواسط هفته آینده جوی پایدار پیش‌بینی می شود.

سکون نسبی هوا موجب افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد.

هواشناسی درباره کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس هشدار داد. هموطنان به‌ویژه کودکان، سالمندان و بیماران از تردد غیرضرور در شهر خودداری کنند.

در سیستان و بلوچستان، شرق کرمان و هرمزگان وزش شدید باد و گرد و خاک پدیده غالب است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: