به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سید حمید موسوی، شهردار منطقه یک با بازدید از رود دره‌ها و مسیل‌های کوهسار، درکه و دربند اظهار کرد: در راستای برنامه‌های زمان بندی شده در شش ماهه اول سالجاری اداره مسیل‌ها و قنوات منطقه با لایروبی مستمر و شبانه روزی و اجرای عملیات رسوب‌برداری گنجایش و ظرفیت پذیرش مسیل‌ها را افزایش داده است.

او با رصد نحوه پاکسازی، نظافت، لایروبی و رسوب‌برداری از مسیل‌ها و حوضچه های رسوبگیر گفت: یکی از اقدامات لازم در ساماندهی مسیل‌ها دسترسی ماشین آلات به حوضچه‌ها است که باید رمپ ورودی ماشین آلات ایجاد شود.

موسوی ادامه احداث دیواره مسیل درکه را مورد تاکید قرار داد و افزود: اقدامات لازم برای احداث دیواره مسیل درکه و احداث و بازسازی دیواره و کف مسیل دربند (حوضچه ارم) باید در اولویت فعالیت‌های منطقه قرار گیرد و کف سازی مسیل ها و طبیعی بودن آنها چه به لحاظ دید بصری و چه به لحاظ تغذیه سفره های آب زیرزمینی باید مد نظر باشد.

شهردار منطقه یک در این بازدید به جمع آوری کلیه پل‌های موجود بر روی مسیل خشکه (کوهسار) اشاره کرد و گفت: با یک برنامه مطالعاتی باید کلیه پل‌های موجود بر روی این مسیل برای جلوگیری از مانع جریان روان آب در بارش های شدید جمع آوری شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: