به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ به دنبال شیوع بیشتر کرونا در جامعه و ضرورت حضور همه دستگاه ها، هلال احمر نیز با طرح آمران سلامت در این عرصه فعال شده است و از سوی دیگر با به کارگیری ظرفیت های مردمی در این عرصه به خدمت می پردازد و با رویکردی آموزش محور پروتکل های بهداشتی را به مردم یادآور می شود و از توان مردم نیز برای جبران کاستی ها استفاده می کند.

محمد نصیری، سخنگوی جمعیت هلال احمر در این خصوص به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا گفت:  بسیاری از شهروندان این آگاهی را دارند که باید از ماسک استفاده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند اما به علت مشغله هایی که دارند، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را فراموش می کنند.

او افزود: در این راستا 3400 پایگاه در سراسر کشور به خصوص در محل های پر ازدحام به افراد در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تذکر می دهند. در حین این تذکرها احتمالا با افرادی مواجه خواهیم شد که ماسک ندارند که در این حوزه نیز تمهیداتی اندیشیده شده است و مقرر شده است به این افراد ماسک به صورت رایگان اهدا شود.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در دوره شیوع کرونا تا به امروز 173 میلیارد تومان مشارکت و کمک مردمی به جمعیت هلال احمر اهدا شده است که از این رقم 61 میلیارد تومان آن نقدی بوده است. 

سخنگوی جمعیت هلال احمر در خصوص توزیع انسولین در داروخانه های این مجموعه گفت: معاونت غذا و دارو مقرر کرده است به همان میزان که در گذشته انسولین به داروخانه های هلال احمر تخصیص می داده است، در ادامه نیز انسولین اختصاص دهد و تغییری در آن ایجاد نشده است و این تزریق در زمان حال نیز ادامه دارد و اختلالی در این عرصه بوجود نیامده است و تمام آن چیزی که به داروخانه های هلال احمر تخصیص داده اند، تا آخرین عدد در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

// انتهای پیام: ۳

خبرنگار: رضا پورحسین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: