به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ طی روزهای سرد سال با پدیده وارونگی دما مواجه هستیم. همین پدیده طبیعی هر ساله باعث بروز و تشدید آلودگی هوا در کشور می شود. امسال متخصصان عنوان کرده اند که به دلیل شیوع کرونا، آلودگی هوا میتواند صدمات جبران ناپذیر را برای افراد به ویژه مبتلایان به بیماری های تنفسی و قلبی و عروقی به دنبال داشته باشد.

مسعود مردانی، عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا درباره تاثیر آلودگی هوا بر روند ویروس کرونا به خبرنگار اجتماعی برنا گفت: با افزایش شدت آلودگی هوا ذرات معلق در هوا سنگین‌تر می‌شود.

او افزود: عفونت‌های ویروسی دستگاه تنفسی با آلودگی هوا شدت پیدا کرده و در مبتلایان به برونشیت، آسم، بیماری‌های انسدادی دستگاه تنفسی می‌تواند منجر به بدترشدن حال بیمار نیاز به اکسیژن و بستری در بیمارستان شود.

 مردانی تاکید کرد: مبتلایان به بیماری‌های تنفسی حتی‌الامکان از خانه خارج نشوند.

 به گفته او مبتلایان به بیماریهای تنفسی باید فاصله اجتماعی خود را در خانه حفظ کنند.

 او درباره چگونه تردد بیماران تنفسی در محافل عمومی افزود: افراد حتی‌الامکان از هر گونه تردد غیرضرور پرهیز کنند، اما در صورت لزوم زدن ماسک کفایت می‌کند. 

این پزشک عفونی در واکنش به اظهارات یک نماینده مجلس که مدعی است تاکنون از ظرفیت طب سنتی آن طور که باید و شاید استفاده نشده است، گفت: طب سنتی از ظرفیت چندانی برخوردار نیست. اولین بار چینی‌ها در وهان داروهای سنتی و گیاهی را برای درمان کرونا به بیماران تجویز کردند. این اقدام باعث وخامت حال بیماران و افزایش مبتلایان و کشته شدگان ناشی از کرونا شد.

 به گفته اوظرفیت‌های طب سنتی به عنوان کمک به کاهش علائم بیماری همچون کاهش تب قابل قبول است، اما تاکنون خاصیت ضد ویروس طب سنتی در مهار کرونا مشخص نشده است. 

//انتهای پیام: 5

خبرنگار: زهرا سلیمانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: