به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمد مخبر در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان گیلان در رشت اظهار کرد: برای اجرای این طرح ها ۲ هزار و  ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

او بیان اینکه امروز در جنگ اقتصادی پیچیده و وسیع که قرار گرفتیم افزود: هدف همه این برخوردهایی که استکبار انجام می‌دهد ، مردم هستند و کمترین آسیب به کسانی که آنها ادعا  می‌کنند که هدف شان آنها و نظام است وارد می‌شود و مردم بیشتر از طریق معیشت تحت تاثیر قرار می گیرند.

 رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ( ره )  دشمن را دارای امکانات و ابزارهای قوی دانست و  جهاد و شهادت را یکی از ارزش‌ها و مولفه‌هایی خواند که دشمن از آن برخوردار نیست و گفت: مدیریت جهادی که مطرح می‌شود ابزاری است که در اختیار ما است اما در اختیار آنها نیست.

مخبر ادامه داد:  فرهنگ ایثار و شهادت در قاموس غربیان و دنیا نیست و در اسلام خودش را نشان می دهد البته تفاوت جنگ امروز با جنگ در دوران  هشت سال دفاع مقدس   مشخص بودن مرز دشمن و منطقه جنگ  است ؛ لیکن ما  امروز مواجه با جنگی هستیم که جغرافیای آن کل کشور است و آدم‌های متاثر از جنگ تمامی ملت ایران هستند .

او  با بیان اینکه  مردم این مرز و بوم ویژه جوانان از ظرفیت ها و خلاقیت های بسیاری  در عرصه های مختلف برخوردار هستند،  تصریح کرد:  در جنگ اوایل انقلاب فاصله ما با دشمن  به لحاظ  ابزار و سلاح ها  کهکشانی بود اما امروز جنگ اقتصادی و بویژه اقتصاد دیجیتالی است بنابراین توانمندی ها و ظرفیت های ما با دنیا در یک وضعیت است.

مخبر تاکید کرد:  باید به مردم فرصت بدهیم  و امکانات و زمینه  را برای آنها  فراهم کنیم تا بتوانند خلاقیت شان را به صحنه بیاورند و  بر همین اساس امروز با استانداری گیلان توافقنامه را امضا کردیم که ۱۰ هزار طرح در استان ظرف دو سال با اشتغالزایی ۶۰ هزار نفر در این استان اجرایی شود .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: