به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ به نقل از العالم، خانم‌ها معمولا از مواد پاک کننده بسیاری استفاده می‌کنند؛ اما اگر برخی از این مواد شوینده با یکدیگر ترکیب شوند، بسیار کشنده خواهند بود؛ بنابراین باید خیلی مراقب باشید و به هیچ وجه موادی که در ادامه می‌خوانید را با یکدیگر ترکیب نکنید:

۱- ترکیب دو ماده شوینده متفاوت با یکدیگر

اگرتا به حال فکر می‌کردید که مخلوط کردن دو ماده پاک کننده با هم ممکن است نتایج بهتری به شما بدهد، اشتباه می‌کنید. به هیچ وجه دو ماده تمیز کننده را با هم مخلوط نکنید؛ زیرا هر ماده تمیز کننده هدف و کاربرد خاصی دارد و شما باید متناسب با هدف خود از آن استفاده کنید.

۲- الکل را با وایتکس مخلوط نکنید

به شدت از مخلوط کردن این دو ماده شوینده پرهیز کنید؛ زیرا بسیار خطرناک و کشنده خواهد بود؛ بنابراین از هر کدام به صورت جداگانه استفاده کنید.

۳- وایتکس را با آمونیاک مخلوط نکنید

اگر این دو ماده را با یکدیگر مخلوط کنید، از آن بخار‌هایی سمی به نام کلرآمین منتج می‌شود که هم برای چشم بسیار خطرناک بوده و هم استنشاق آن خطرناک است.

چند ماده شوینده که ترکیب آنها بایکدیگر کشنده خواهد بود

۴- وایتکس را با سرکه مخلوط نکنید

اگر وایتکس را با سرکه مخلوط کنید، باعث تولید گاز بسیار سمی کلر شده که این گاز بسیار خطرناک بوده و می‌تواند کشنده باشد.

۵- مواد کربنی را با سرکه مخلوط نکنید

هر چند ترکیب این دو ماده طبیعی است، اما غیر ایمن است. ترکیب کربنات با اسید استیک موجود در سرکه موجب تولید استات سدیم، آب و دی اکسید کربن می‌شود؛ بنابراین مراقب باشید که آن‌ها را در یک ظرف بسته قرار دهید؛ زیرا ممکن است منفجر شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: