به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در حالی که ایده زندگی روی ماه توسط فضانوردان جذابیت‌های مخصوص به خود را دارد، در واقعیت زندگی در یک محیط با جاذبه پایین و لباس‌های مخصوص مشکلاتی در زمینه ساخت دستگاه‌ها ایجاد می‌کند. به همین دلیل ساخت محل زندگی که بتواند خودش را جمع کند برای افرادی که قصد دارند برای اولین بار روی ماه زندگی کنند، یک پیشنهاد عملی به نظر می‌رسد.

وسیله این طراحان دانمارکی برای حمل و نقل راحت به ماه توسعه پیدا کرده و از یک فریم آلومینیومی کامپکت استفاده می‌کند تا وزن کمی داشته باشد و همچنین مقاومت مناسبی از خود نشان دهد. ۳۲۸ پنل جداگانه با یک دوخت انعطاف پذیر در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و ظاهری مانند یک تانک ایجاد کرده‌اند. با وجود ظاهر خشن، درون آن به گونه‌ای طراحی شده که برای افراد جذابیت بیشتری داشته باشد که شامل کابین‌های عایق در برابر صدا برای حفظ حریم خصوصی می‌شود.

افرادی که درون این ماژول قمری زندگی می‌کنند، به یک شبیه‌ساز آب و هوا دسترسی دارند که می‌توانند از پنل‌ها و اسپیکرها برای ایجاد حس طوفان، صبح‌های آفتابی یا بعدازظهرهای بارانی استفاده کنند. این وسیله همچنین از یک راکتور جلبک بهره می‌برد که می‌تواند مواد مغذی را تامین کند، به پنل‌های خورشیدی برای تامین انرژی باتری‌ها، به یک باغچه عمودی برای رشد سبزیجات تازه و یک پریتنر سه بعدی برای تولید قطعات یدکی مجهز شده است.

این دو طراح در حال آماده‌سازی طرح خود هستند و می‌خواهند نمونه‌های اولیه آن را تولید کنند. دو نفر می‌توانند در این ماژول زندگی کنند و اواخر سال جاری میلادی در دنیای واقعی مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: