به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ جزئیات ماجرای دو آدم ربایی در استان‌های فارس و سیستان بلوچستان که بدون هیچ آسیبی و در کمتر از سه روز به پایان رسید.

سردار رهام بخش حبیبی گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع گروگانگیری در اطراف پایانه مسافربری شهرستان داراب، بلافاصله مأموران انتظامی به محل اعزام شدند.

او افزود: در بررسی‌های تکمیلی پلیس مشخص شد چند نفر ناشناس، یک پیرمرد ۸۳ ساله را به گروگان گرفته و ضمن تماس تلفنی با خانواده او، از آن‌ها  ۲ میلیارد تومان در قبال آزادی اش طلب کرده اند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه پرونده ویژه‌ای در این رابطه تشکیل شد، گفت: با تلاش‌های شبانه روزی مأموران پلیس آگاهی مرکز استان و شهرستان‌های داراب و فسا، در نهایت پس از ۷۲ ساعت مخفیگاه اعضای باند گروگانگیران در اطراف شهرستان فسا شناسایی شد.

فرمانده انتظامی استان فارس افزود: پس از انجام هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی، کارآگاهان در عملیات غافلگیرانه ۶  نفر از اعضای این باند را دستگیر و فرد گروگان گرفته شده را به صورت صحیح و سالم آزاد و به خانواده اش تحویل دادند.

او گفت: متهمان در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی اقرار و انگیزه خود را اخاذی از خانواده فرد گروگان گرفته شده به دلیل مسائل و مشکلات مالی عنوان کردند.  

سردار حبیبی با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شدند، تصریح کرد: پلیس فارس با کسانی که بخواهند به هر نحوی موجب ناامنی و ایجاد رعب و وحشت در جامعه شوند، برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت.

سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: در تاریخ نهم آبان ماه سال جاری در پی ربایش مردی ۶۰ ساله در یکی از محلات شهرستان خاش بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان وارد عمل شدند.

او افزود: در بررسی‌های به عمل آمده و در تحقیقات میدانی از شاهدان عینی، مشخص شد سرنشینان یک دستگاه پژو ۴۰۵ با پلاک مخدوش این مرد را که در مسیر حرکت به  منزلش بوده ربوده و به سرعت از محل متواری شده اند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده به پرونده در جریان تحقیقات خود دریافتند که آدم ربایان بلافاصله پس از ربایش این مرد طی تماس با خانواده او در قبال آزاد سازی اش مبلغ ۳۰ میلیارد ریال وجه نقد در خواست کرده بودند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، به منظور حفظ جان مرد ربوده شده، کارآگاهان پلیس آگاهی تلاش گسترده‌ای را برای رهایی او آغاز و در نتیجه تحقیقات تخصصی خود هویت آدم ربایان را شناسایی کردند.

سردار طاهری گفت: سرانجام در پی اقدامات گسترده پلیس، محل اختفاء عامل اصلی این آدم ربایی شناسایی و متهم طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و  مرد ربوده شده نیز آزاد و صحیح و سالم به آغوش خانواده باز گشت.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره کشف یک قبضه سلاح کلاش و ۳۰ فشنگی جنگی در مخفیگاه فرد آدم ربا خاطر نشان کرد: متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و تلاش برای شناسایی و دستگیری دیگر متهمان متواری پرونده ادامه دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: