به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار عزیزاله ملکی اظهار داشت: در راستای مبارزه با برهم زنندگان نظم اقتصادی، اقدامات همه جانبه برای شناسایی و برخورد با محتکران کالا در دستور کار پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی گیلان در تشریح عملکرد پلیس استان در راستای مبارزه با احتکار کنندگان اقلام بهداشتی از ابتدای سال تاکنون به دستگیری 42 نفر از محتکران اشاره کرد و تصریح کرد: با اشراف و رصد‌های اطلاعاتی صورت گرفته توسط ماموران انتظامی استان، 245 هزار و 982 قطعه انواع ماسک احتکار شده در گیلان کشف شده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه عده‌ای از اخلالگران اقتصادی با احتکار اقلام ضروری بهداشتی در دوران کرونا سعی در سودجویی داشتند، افزود: با توجه به اینکه برخورد با محتکران از اهداف نیروی انتظامی است از ابتدای سال تاکنون 107 هزار و 660 عدد انواع دستکش بهداشتی توسط پلیس گیلان کشف شده و محتکران با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

او از کشف 4 هزار و 631 لیتر الکل و 225 هزار و 39 لیتر انواع ماده ضدعفونی احتکار شده تاکنون در گیلان خبر داد و بیان داشت: اصلی‌ترین رکن مبارزه با محتکران اقلام ضروری، انسجام دستگاه‌های اجرایی در این امر است.

سردار ملکی با اشاره به دستگیری 45 نفر از محتکران مواد غذایی گفت: در این خصوص 9 هزار و 309 کیلوگرم روغن خوراکی، 608 کیلوگرم گوشت و فرآورده‌های گوشتی، 4 هزار و 925 کیلوگرم انواع مواد خوراکی و 118 هزار و 480 کیلوگرم غلات احتکاری توسط پلیس گیلان کشف شده ‌است.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه از ابتدای سال 99 تاکنون 47 پرونده احتکار مواد غذایی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شده تصریح کرد: ارزش ریالی مواد غذایی کشف شده 186 میلیارد و 664 میلیون و 585 هزار ریال است.

این مقام ارشد انتظامی در پایان با قدردانی از همکاری آگاهانه مردم با پلیس، از شهروندان وظیفه‌شناس خواست در صورت مشاهده یا اطلاع از احتکار کالا و لوازم اساسی، مراتب را از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: