به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار احمد علی گودرزی اظهار داشت: مرزداران استان سیستان و بلوچستان، در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی مکسوخته (سراوان) مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده برای انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص و مرزداران دلاور هنگ مرزی سراوان در قالب چندین تیم، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان، هنگامی که اعضای باند قصد داشتند این محموله را وارد کشور کنند در دام مرزبانان گرفتار شدند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: سوداگران مرگ زمانی که خود را در کمین و محاصره مرزداران دیدند به سمت ماموران تیراندازی کرده که مرزداران نیز با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی می‌کنند، در نهایت پس از درگیری مسلحانه، با توجه به اتخاذ تاکتیک‌های عملیاتی مناسب از طرف مرزداران، سوداگران مرگ که عرصه را بر خود تنگ دیدند با برجا گذاشتن محموله موادمخدر از محل متواری شدند.

سردار گودرزی تصریح کرد: مرزداران در پاک سازی از محل موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودروی حامل موادمخدر، چهار تن و 26 کیلو و 615 گرم شامل 3 تن و 702 کیلو و 610 گرم تریاک و 324 کیلو و 5 گرم انواع مواد مخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه به یک عملیات موفقیت آمیز دیگر توسط مرزبانان در مرزهای شرقی کشور با همکاری عوامل انتظامی اشاره کرد و گفت:در عملیاتی جداگانه قاچاقچیان که قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله خود را در کشور جابه جا کنند، 85 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را  از یک قاچاقچی کشف می کنند.

او با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار مرزبانان قرار دارد، اظهار داشت: مجموعه مرزبانی با اشراف اطلاعاتی و حضور خود در تمام نقاط مرزی، اجازه نمی دهند قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت در هیچ نقطه‌ای از مرزهای کشور احساس امنیت و آرامش کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: