به گزارش برنا؛ در یکی از روزهای مهرماه امسال، صاحب یک مغازه بستنی‌فروشی در جنوب تهران مغازه‌اش را بست که به خانه‌اش برود اما ناگهان چشمش به خواربارفروشی همسایه افتاد که چراغ آن روشن بود و صاحب مغازه پشت دخل نبود. او که مشکوک شده بود، برای سرکشی قدم به مغازه همسایه گذاشت و با پیکر نیمه‌جان صاحب‌ خواربارفروشی روبه‌رو شد که روی زمین افتاده بود.

او فورا اورژانس را خبر کرد و همزمان ماجرا را به خانواده مرد مغازه‌دار اطلاع داد.

صاحب خواربارفروشی مردی 72ساله بود که پس از انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفت. در ادامه تحقیقات مشخص شد که مغازه وی مورد دستبرد قرار گرفته است. مقداری پول، چند باکس سیگار و گوشی تلفن‌همراه صاحب مغازه سرقت شده بود و در این شرایط خانواده وی راهی پلیس آگاهی تهران شدند و گفتند که احتمال می‌دهند جوانی به نام مسعود پشت‌پرده این ماجرا باشد. آنها توضیح دادند که مسعود پیک‌موتوری مغازه بوده و با صاحب مغازه اختلاف داشته است. درحالی‌که خانواده مرد مغازه‌دار، مسعود را عامل سرقت معرفی کرده بودند، این مرد برای چند ساعتی در بیمارستان به‌هوش آمد و به خانواده‌اش گفت که روز حادثه مسعود به او بستنی مسموم خورانده است. او بعد از گفتن این جمله باردیگر بیهوش شد و چند روز بعد جان خود را از دست داد.

علت اصلی مرگ چه بود؟ با مرگ صاحب خواربارفروشی، پرونده‌ای جنایی تشکیل و ماجرا به بازپرس ویژه قتل اطلاع داده شد. با دستور وی جسد متوفی به پزشکی قانونی انتقال یافت تا علت اصلی مرگ وی مشخص شود. از سوی دیگر بازپرس جنایی دستور بازداشت مسعود را صادر کرد و او چند روز قبل درحالی‌که خبر از مرگ صاحب خواربارفروشی نداشت و برای سر زدن به او به مغازه خواربارفروشی رفته بود، دستگیر شد.

متهم 49ساله در بازجویی‌های اولیه اقرار کرد که قصد کشتن صاحبکارش را نداشته و نیتش سرقت از مغازه وی بوده است. به همین دلیل به او بستنی مسموم خورانده و تصورش را نمی‌کرد که این اتفاق به قیمت جان او تمام شود. با اعترافات این مرد، برای وی قرار قانونی صادر شد و تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: