به گزارش برنا؛ مرکز سنجش و پایش کیفیت  در مورد مراحل دریافت تایید مدارک تحصیلی اعلام کرد؛

مراحل دریافت تایید مدارک تحصیلی

متقاضی ازطریق تلفن همراه هوشمند یا رایانه متصل به اینترنت  به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی به آدرسhttps://emt.medu.ir/مراجعه کند و سپس فرم‌های تقاضا که شامل اطلاعات هویتی،تحصیلی و استعلام‌ گیرندگان است را تکمیل نماید. در مرحله نهایی با  پرداخت ۲۳۰۰ تومان،رسید  هزینه وکد پیگیری دریافت می‌کند.

تقاضا برای استعلام گیرندگان بخش‌های خصوصی

متقاضیانی که تقاضا را برای استعلام گیرندگان بخش‌های خصوصی تکمیل می‌کنند دقت کنند که حتما باید عنوان و شناسه ملی ثبت شده را از بخش خصوصی دریافت کنند تا در فرم تقاضا بخش مشخصات استعلام گیرنده، اطلاعات درست را وارد کنند. برای بخش‌های دولتی نیازی به اطلاعات شناسه ملی نیست.

نحوه دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی

استعلام‌گیرنده می‌تواند جهت دریافت تاییدیهمدارک تحصیلی صادر شده با انتخاب یکی از روش‌های زیر و از طریق مکاتبه رسمی با دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات تقاضای خودرا  اعلام دارد:

استعلام گیرندگان دولتی:

از طریق اینترانت گذرگاه خدمات دولت (GSB) دریافت سرویس تاییدیه تحصیلی

از طریق اینترنت دریافت کارتابل https://kemt.medu.ir/

استعلام گیرندگان غیردولتی

از طریق اینترنت دریافت سرویس بر بستر گذرگاه عمومی خدمات  دولت PGSB  

از طریق اینترنت درگاه ملی خدمات دولت همراه

در هر کدام از راهکارها کد رهگیری و کدملی متقاضی، برای دریافت تاییدیه تحصیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درکل زمانی که در طول یک سال تعداد تقاضای تاییدیه تحصیلی زیاد باشد و یا تعداد بخش‌هایی که نیازمند رصد تاییدیه تحصیلی هستند، زیاد باشد  از راهکار گذرگاه خدمات دولت و یا گذرگاه خدمات عمومی دولت استفاده می شود.

مزایای خدمت تحت وب تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش

حذف قید مکان و زمان: نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا مکان خاصی نیست و خدمت گیرنده از هر مکانی از طریق تلفن، تلویزیون هوشمند و یا رایانه متصل به اینترنت در هر زمانی به سایت https://emt.medu.ir/مراجعه و درخواست خود را ثبت نماید. حذف ترددهای مکانی، در راستای رعایت پروتکل‌های مبارزه با کرونا، حفظ و نگهداری محیط زیست، حذف هزینه تردد،... است

کلیه مدارک آموزش و پرورش از کلیه دوره‌های تحصیلی از سال ۱۳۰۰ تا کنون قابل استعلام است.

کاهش هزینه: فقط با پرداخت ۲۳۰۰ تومان، مدارک را استعلام کرد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: