به گزارش برنا؛ حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در دومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان که به صورت مجازی در اردوگاه شهید باهنر تهران درحال برگزاری است با بیان اینکه برگزاری کنگره امسال را در آغازین روز ربیع الاول به فال نیک می‌گیریم اظهار کرد: با همکاری دوستان، دفتر مرکزی توانست این کنگره را در یک فضایی متفاوت برگزار کند که جا دارد از تمام دوستان در برگزاری این کنگره تشکر کنم.

او افزود: فرصت کنگره برای ما یک فرصت مغتنم است فرصت همفکری، نگاهی به اهداف پیش رو و تجدید پیمان است فرصتی برای نقش اصلی اعضای دانش‌آموز در تشکیلات.

حاج علی اکبری بیان کرد: امسال سال تحصیلی متفاوتی شروع شد و رهبر گرانقدرمان در آغاز سال تحصیلی یک مجموعه مهمی از راهبردها و خط مشی‌ها را برای نظام تعلیم و تربیت ترسیم فرمودند هم تربیت انسان طراز انقلاب اسلامی و هم مساله تحول بنیادین و الزامات آن مورد اهمیت است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه رهبری یک افق تازه و روشن را برای آموزش و پرورش گشودند گفت: این افق برای تشکیلات ما نیز گرانقدر و ارزشمند است هم مطالبه عالمانه رهبر باید در دستورکار ما قرار گیرد و هم نقش آفرینی تشکیلات ما در تحقق این رهنمودها مهم است.

او افزود: نظریه مقاومت فعال کلید تمام موفقیت‌های انقلاب در مسیر پیش رو است آیه ای که در قرآن به این موضوع فرمان می‌دهد آیه ای است که با هدف گذاری ایران قوی از طریق دستیابی به تعلیم و تربیت قوی و با حضور موثر تشکل قوی، تربیت جوان مومن قوی و شایسته صورت می‌گیرد.

حاج علی اکبری گفت: حفظ و تقویت بنیه هویتی نسل جدید و دستیابی به هویت آرمانی و انقلابی دستور کار ماست. ما یک جمع تشکلی فکری هستیم که باید از آن مراقبت کنیم تا از سلسله آفت‌ها محافظ بمانیم. وجود این تشکل در تعلیم و تربیت برای آموزش و پرورش مغتنم است و یک فرصت برای نقش آفرینی‌های انقلابی برای آن تشکل خواهد بود.

اوبا بیان اینکه ما در ورود به قرن پانزدهم و سرنوشت ساز برای امت اسلامی هستیم عنوان کرد: ما اکنون از یک نقشه به روز رسانی شده ایران قوی به زبان جوانان یعنی بیانیه گام دوم برخوردار هستیم.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اضافه کرد: به فرموده مقام معظم رهبری الگوی جنگ برای جوانان باید الگوسازی شود که تشکیلات ما این موضوع را برای جوانان ترسیم می‌کند. نیروسازی و جریان سازی دو راهبرد اساسی است که باید تاکید شود. همچنین هوشمندسازی، شبکه سازی و جبهه سازی نیز باید به این دو راهبرد ضمیمه شود.

حاج علی اکبری بیان کرد: 2 آفت نیز تشکیلات ما را تهدیدمی‌کند؛ برنامه زدگی و اداری زدگی. اگر بتوانیم از اکنون تا بهمن ماه فراخوان ایده شود خوب است تا همه در فضایی مجازی در این فراخوان شرکت داشته باشند.

او ضمن بیان چند توصیه گفت: ما چند اتفاق را درپیش داریم؛ 9 دی یکی از این اتفاقات است بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند که این روز به فراموشی سپرده و فتنه 88 شبیه سازی شود به نظرم مطالعه آن واقعه برای نسل جوان امروز به ویژه اعضای اتحادیه جز واجبات است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اضافه کرد: سالگرد حاج قاسم سلیمانی نیز را درپیش داریم. بازخوانی و ارائه مکتب حاج قاسم به بیان دانش‌آموزی رسالت اتحادیه است. امیدوارم با به کارگیری ایده‌ها و خلاقیت از این فرصت استفاده شود. دهه فجر نیز یکی دیگر از موضوعات مهم است که باید به تجمع دانش‌آموزان در فضای مجازی و ادامه نهضت مدرسه انقلاب توجه شود.

او انتخابات سال 1400 را نقطه عطفی دانست که زمینه‌ها برای تشکیل دولت جوان حزب الله درحال فراهم شدن است گفت: باید در این زمینه مراقب آشوب‌های دشمن باشیم. تلاش کنیم سهم مشارکت عمومی پایین نیاید و این جهت گیری آسیبی نبیند در این جا دانش‌آموزان انقلابی باید کمک کننده باشند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: