به گزارش برنا؛ سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان در تشریح خبر گفت: بیست و سوم مهر ماه پرونده ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری 114 غیاثی به دادخواهی یکی از شهروندان تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکیه در اظهارات خود بیان کرد: دوازدهم مهر ماه منزل خود را واقع در خیابان غیاثی ترک و پس از چند ساعت که به منزل مراجعه کردم متوجه شدم سارق یا سارقان با ورود به آپارتمان من اقدام به سرقت طلا و وجه نقد به ارزش تقریبی 400 میلیون تومان کرده اند.

سرهنگ کنجوریان افزود: کارآگاهان جهت انجام تحقیقات محلی و میدانی به محل سرقت عزیمت و برابر مشاهدات و بررسی های صورت گرفته مشخص شد که سرقت بدون هیچ گونه تخریب و احتمالا با کلید و بدون بهم ریختگی صورت گرفته و با توجه به شواهد موجود بنظر می رسد که موضوع داخلی و سارق به محیط و محل نگهداری اموال آشنایی داشته است.

این مقام انتظامی گفت : کارآگاهان جهت کشف حقیقت و پی جویی جرم اقدام به بررسی جغرافیای محل سرقت کردند و موفق شدند با بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم حضور دو سارق که یکی از آن ها دختر شاکی به نام سحر بوده را در محل جرم اثبات کنند.  

او ادامه داد: تحقیقات کارآگاهان ادامه پیدا کرد تا اینکه هویت فرد دوم نیز که حیدر نام داشت شناسایی شد و با هماهنگی قضایی دستگیری او در دستور کار قرار گرفت که برابر تحقیقات معموله و تحقیق از همسایگان مشخص شد حیدر با خانواده دارای اختلاف بوده و چند روزی است که مراجعه ای به منزل نداشته است.

سرهنگ کنجوریان در ادامه بیان داشت: کارآگاهان با اقدام میدانی موفق شدند حیدر را دستگیر کرده که او در زمان دستگیری به کارآگاهان گفت سرقت را به پیشنهاد سحر انجام دادیم و اموال در اختیار خود او می باشد متعاقبا سحر نیز دستگیر و در تحقیقات معموله با توجه به دلایل و قراین موجود ضمن اعتراف به بزه انتسابی عنوان کرد بدلیل اینکه قصد ازدواج با حیدر را داشتم و خانواده مخالف این امر بودند اقدام به سرقت و خروج اموال شامل تعدادی نیم سکه و تعدادی ربع سکه بهار آزادی و مبالغی وجه نقد کردم و حاضر به استرداد آنها می باشم.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفت: با تحویل اموال مسروقه به شاکی و کشف موضوع پرونده به دادسرای ناحیه 15 تهران ارسال و با توجه به رضایت شاکیه و عدم قصد جرم توسط مرتکبان حسب دستور مقام قضایی سحر و حیدر آزاد شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: