به گزراش برنا؛ سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی" در تشریح خبر گفت: در پی افزایش وقوع سرقت لوازم و محتویات داخل خودروهای پارک شده در محدوده میدان رسالت و محله نارمک، کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پایگاه چهارم پلیس آگاهی ماموریت یافتند با شناسایی و دستگیری سارقان به جو ناامنی ایجاد شده پایان دهند.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان برای کشف جرم و دستگیری سارقان بدواً محدوده مناطق آلوده را با توجه به شیوه و شگرد سرقت های ارتکابی مورد بررسی قرار دادند و با توجه به سرقت های انجام گرفته و اظهارات مالباختگان اطلاعات جامعی از سارق بدست آمد.

او افزود: با اطلاعات بدست آمده و مشخص شدن جغرافیای وقوع جرم ماموران گشت کلانتری 127 نارمک ساعت 11 شب شانزدهم مهر ماه جنب مجتمع تجاری رسالت به شخصی که در حال پرسه زدن در بین خودروهای پارک شده بود مشکوک می شوند که با دستگیری و انتقال او به کلانتری هویت مظنون به نام سامان که از مجرمان سابقه دار بود هویدا شده و در بازرسی بدنی از او مقداری مواد مخدر روانگردان و یک دستگاه ضبط خودرو که احتمالا مسروقه بود کشف شد که با تکمیل گزارش پرونده به مرجع قضایی ارسال و متهم با صدور قرار بازداشت جهت انجام تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ مجیدی تصریح کرد: با انتقال سامان به پلیس آگاهی وی در ابتدا سعی در انکار جرم ارتکابی و بی خبری از سرقت لوازم خودرو داشته که کارآگاهان با بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم و پیدا شدن رد متهم در تعدادی از سرقت های اخیر و مواجهه متهم با ادله بدست آمده لب به اعتراف گشوده و به 50 فقره سرقت معترف شد.

سامان در بازجویی اظهار کرد: سرقت ها را با همکاری دو تن از دوستانش به نام یزدان و سمیه انجام داده است که هیچگونه آدرس و مشخصات دیگری از همدستانش ندارد. زمانیکه سامان همدستان خود را لو داد مراتب به دادیار شعبه 6 دادسرای ناحیه 15 تهران گزارش و دستگیری آن ها در دستور کار قرار گرفت و به قید فوریت آدرس متهمان شناسایی شد.

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: با شناسایی مخفیگاه متهمان متواری اکیپی از کارآگاهان پایگاه به آدرس آن ها در محله مجیدیه اعزام و با حصول اطمینان از حضور متهمان در یک عملیات غافلگیرانه یزدان و سمیه را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند که در بازجویی های انجام گرفته صریحا اقرار کردند حدود 50 فقره سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو را با همدستی یکدیگر انجام داده اند و اموال سرقتی را به رهگذران فروخته و پول حاصل از سرقت را صرف خرید مواد مخدر می کردند .

به گفته سرهنگ مجیدی با اعتراف اعضای باند به سرقت کارآگاهان با حضور در محل های جرم موفق به شناسایی 47 نفر از مالباخته ها می شوند که با اتمام تحقیقات متهمان با صدور تامین مناسب جهت تحمل کیفر روانه زندان شدند و ضبط مسروقه به ارزش تقریبی یک میلیون و هشت صد هزار تومان به مالباخته مستردد شد و پرونده شکات شناسایی شده توسط متهمان در جهت رسیدگی و جبران خسارات مالباخته ها به دادسرا مربوطه ارسال شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: