به گزارش برنا:محسن حاجی میرزایی وزیر ، آموزش و پرورش در آئین افتتاح طرح تحولی خوانا اظهار کرد: مهمترین ماموریت آموزش و پرورش، تربیت و پرورش انسانهایی است که بتوانند زندگی سالم، مستقل و شرافتمندی داشته باشند از آرمانهای خود دفاع کنند و روی پای خود بایستند و دستیابی به این ها مستلزم کسب مهارت هایی است که افراد را برای زندگی پیچیده امروز آماده می کند.

او  افزود: چهار مهارت پایه زبانی «خواندن، نوشتن، صحبت کردن وگوش دادن» ظرفیت انسان را در ایجاد تعاملات اجتماعی گسترش می دهد افراد به میزانی که بتوانند شنونده خوبی باشند و مقصود خود را به درستی بیان کنند و آنچه در ذهن دارند را به بهترین نحو بنویسند، در تعاملات اجتماعی موفق تر و دقیق تر خواهند بود و بسته تحولی خوانا در صدد آن است که این چهار مهارت پایه را در کودکان تقویت کرده و آنان را برای زندگی اجتماعی آماده می کند. دانش آموزان بیش از هر چیز نیازمند این هستند که خوب بخوانند و بنویسند، خوب گوش کنند و خوب صحبت کنند.

حاجی میرزایی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همت معاونت ابتدایی، معاونین آموزش ابتدایی استان ها، راهبران آموزشی، معلمین و آموزگاران عزیز و همه آنها که در حوزه گسترده آموزش ابتدایی تلاش می کنند بتوانیم شاهد افزایش این چهار مهارت کلیدی در دانش آموزان دوره ابتدایی باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: