به گزارش برنا؛ برخی مطالعات نشان داده اند خوردن بادمجان می تواند ریسک بیماری قلبی را کاهش بدهد زیرا آنتی اکسیدان ها و فیبر زیادی دارد که باعث می شود تری گلیسرید و کلسترول بدن تنظیم شده و از سلامت قلب محافظت شود.

بادمجان با توجه به آنتی اکسیدان ها و خاصیت ضدالتهابی که دارد از سلول های بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. در نتیجه ضد سرطان است.بادمجان دارای پلی فنول های زیادی نیز هست که تکثیر سلول های سرطانی را مهار می کنند. فیبر غذایی موجود در بادمجان، سموم را از سیستم گوارش پاکسازی کرده و از سرطان کولون پیشگیری می کند.

بادمجان کم کالری و پُر فیبر است که باعث می شود برای کاهش وزن مفید باشد. این صیفی با فیبر زیادی که دارد احساس سیری به شما می دهد و از کالری مصرفی تان می کاهد. ضمناً بادمجان محتوای آب بالایی دارد که برای کاهش وزن مفید است. بادمجان به گوارش کمک می کند و با سلولیت ها می جنگد و ضمناً جلوی اشتهای اضافی را می گیرد.

بادمجان منبع عالی ویتامین K، منیزیم و مس است که همگی برای سلامت استخوان مفیدند. وجود ویتامین K در این صیفی بنفش رنگ، ریسک شکستگی استخوان را پایین می آورد. مس به تشکیل کلاژن و تقویت استخوان ها کمک می کند و احتمال پوکی استخوان را کم می کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: