به گزارش برنا؛ از عوامل و دست اندرکاران فیلم «یدو»با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش  تقدیر شد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه تولید هر محصولی در حوزه فرهنگی به یادگیری انسان منجر می‌شود، اظهار کرد: زبان هنر می‌تواند انسان‌ها را  برای پذیرش نقش‌های خودشان در جامعه آماده کند و از این منظر رمان، داستان و فیلم توانسته است روح و روان انسان را صفا و قابلیت های وی را توسعه دهد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تمام لحظه‌های انسان با فراگیری توام است و یادگیری اصلی‌ترین عنصر زندگی انسان‌ها برای زندگی کردن و پیدا کردن خود است، اظهار کرد: فیلم‌هایی مانند «یدو» به انسان کمک می‌کند تا خود را بهتر بشناسند. اگر فیلم بتواند حال ما را بهتر، درک ما را عمیق‌تر، و نگاه ما را به پدیده‌های پیرامون دیگر حساس کند، موفقیت بیشتری کسب کرده است.  

شایان ذکر است، «یدو» تازه‌ترین فیلم سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به کارگردانی مهدی جعفری بهترین فیلم سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر شناخته شد و ۵ سیمرغ بلورین و یک دیپلم افتخار این رویداد بزرگ سینمایی ایران را به خود اختصاص داد.

فیلم «یدو» در شب به‌یادماندنی اهدای جوایز برترین‌های سینمای ایران در سال ۱۳۹۹ در بخش «سودای سیمرغ» جشنواره، موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین صدابردار، بهترین صداگذاری، بهترین فیلمبرداری و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن از سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر شد.

فیلم «یدو» در ۱۳ بخش از جمله بهترین جلوه‌های ویژه میدانی، بهترین چهره‌پردازی، بهترین طراحی صحنه، بهترین صدابردار، بهترین صداگذاری، بهترین موسیقی متن، بهترین تدوین، بهترین فیلم‌برداری، بهترین نقش اول مرد، بهترین نقش اول زن، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم، نامزد دریافت جایزه شده بود.

فیلم «یدو» در راستای مشارکت راهبردی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بنیاد سینمایی فارابی تولید شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: