به گزارش برنا؛ محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور در جریان هجدهمین آیین پویش ره سلامت و مراسم افتتاح پروژه ICERP تجهیزات خریداری شده از محل تسهیلات بانک جهانی گفت: از مدافعین سلامت تقدیر و شهدای سلامت را تقدیس می‌کنم که برای ما امنیت آفریدند.

او افزود: وزارت بهداشت وظیفه بودجه ریزی بر عهده دارد و ارزشیابی مدیریت هم بر عهده اوست. با افتخار می‌گویم وزارت بهداشت در ارائه خدمت و نظام اداری و اجرایی کشور می‌درخشد و آیندگان به نحو شایسته از آن تجلیل می کنند.

نوبخت تصریح کرد: به دستور رئیس جمهور و مطابق با نظر رهبر معظم انقلاب که فرمودند همه امکانات کشور باید برای مجموعه بهداشت مهیا باشد، سازمان برنامه و بودجه در دو مقطع بودجه اختصاص داد البته که این وزارت خانه تنها معطوف به کرونا نبود بلکه زیر ساخت ها را توسعه داد.

او با اشاره به برنامه شهید سلیمانی افزود: برای ماه‌های آینده ۱۱ هزار تخت داریم و بیمارستان‌ها تجهیز و تکمیل شدند این یعنی بیماری کرونا و مقابله با آن وزارت بهداشت را زمین گیر نکرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: غیر از ۲۳ هزار مجوز استخدام سال گذشته ۳۰ هزار نیروی جدید به مجموعه قبلی اضافه می‌شود تا کارهای اداری و اجرایی پیش برود و از کادر درمان قدردانی کنیم.

او ادامه داد: در بودجه ۱۴۰۰ موفق شدیم ارز ترجیحی را برای تجهیزات دارویی و پزشکی تقویت کنیم. حمایت ارزی در سال آینده با سهمیه خاص ادامه دارد و در بودجه ۱۴۰۰ جهش در اعتبارات وزارت بهداشت می‌بینیم.

نوبخت ضمن قدردانی از بانک جهانی گفت: در شرایطی که میلیاردها دلار از پول ایران غیرقانونی در برخی کشورها محبوس است اما بانک جهانی در این رابطه اقدام کرد به همین دلیل قدردانی می‌کنم و امیدوارم همکاری ادامه داشته باشد.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: