به گزارش برنا؛ اینستاگرام، به عنوان خانه مجازی بسیاری از اینفلوئنسرها، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. این شبکه اجتماعی محبوب با گذشت زمان در تلاش است تا به کاربران خود در مدیریت فالوورها کمک کند. حال یک محقق امنیتی به نام «الساندرو پالوزی» به تازگی اعلام کرده که اینستاگرام برای حفظ حریم خصوص کاربران خود در حال کار بر روی دو ابزار جدید است تا محتوای کاربران به صورت عمومی برای تمام افراد دیده نشود.

اولین قابلیت اشاره شده، توانایی مسدود کردن دنبال‌کنندگان به صورت دسته جمعی است. با این وجود کاربران به سادگی می‌توانند تمام دنبال‌کننده‌های خود را سازماندهی کنند. دومین مورد به مسدود سازی کامل حساب کاربری یک فرد اشاره دارد. با این وجود علاوه بر حساب کاربری فعلی، کاربران می‌توانند حساب‌های کاربری آینده افراد مزاحم را هم برای همیشه مسدود کنند.

هنوز مشخص نیست اینستاگرام از چه طریقی حساب‌های کاربری دیگر افراد را شناسایی می‌کند اما احتمالا برخی از روش‌های تشخیص در این مورد دخیل خواهند بود. مشخصا این ابزارها برای حفظ حریم خصوصی کاربران اینستاگرام طراحی شده، اما همانطور که پیش از این به آن اشاره کردیم، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند پست‌ها و اطلاعات آن‌ها توسط تمام افراد مشاهده نشود که این موارد می‌تواند کمک بسیار زیادی به این موضوع کند.

چنین تصمیمی از طرف شبکه‌های اجتماعی (به خصوص اینستاگرام که تحت کنترل فیسبوک است) برای اطمینان از محفوظ ماندن حریم خصوص کاربران یک حرکت کاملا مثبت محسوب می‌شود. با این وجود اطمینان کاربران نسبت به این شبکه‌های اجتماعی افزایش پیدا کرده و باعث می‌شود کاربران فعالیت‌های خود در این شبکه اجتماعی را با خیال راحت انجام دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: