به گزارش برنا؛ فرهاد ابول نژادیان درباره موج جدید شیوع بیماری کرونا در استان خوزستان، اظهار کرد: دورهمی خانوادگی و تماس با افراد دارای بیماری در منزل و محل کار از دیگر عوامل ابتلاء به کرونا در خوزستان است.

او افزود: پیش از این شهرهای اهواز، کارون، دزفول، شادگان، دشت آزادگان، هویزه، آبادان، شوشتر و ماهشهر در وضعیت قرمز کرونا قرار داشته‌اند که با افزودن شهرهای خرمشهر و رامهرمز که پیش از این نارنجی بودند، تعداد شهرهای قرمز کرونایی استان به ۱۱ شهر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: از اواسط بهمن‌ماه وضعیت کرونا در خوزستان به صورت عادی انگاری درآمد و موجب شد که ۲۴ بهمن ۹ شهر خوزستان به قرمز رنگ کرونایی شوند.

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در استان خوزستان بیان کرد: تا ۲۴ بهمن‌ماه میزان بستری بیماران ۶۵ درصد و میزان فوتی‌ها ۷۵ درصد بوده که در مقایسه با هفته گذشته افزایش داشته است.

ابول نژادیان با اشاره به اینکه ۹مورد جدید کرونا انگلیسی در استان شناسایی شده است، گفت: ویروس جهش‌یافته کرونا به کودکان و جوانان نیز رحم نکرده و آنان را دچار می‌کند و بهترین راهکار مقابله با کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: