به گزارش برنا؛ علیرضا احمدی، رئیس شورای عالی استان ها در وبینار سیاست های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و حکمرانی محلی که با حضور دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، ضمن تبریک سال نو گفت: شوراهای شهر و روستا از اهمیت زیادی در حوزه اجرای سیاست های کلی نظام و اداره امورات کشور برخوردار هستند.

او با تاکید بر اهمیت ارتباط موثر و مستمر شوراها با دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی افزود: از آن‌جایی که مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از مهمترین دستگاه هایی است که می‌تواند ظرفیت‌های شوراها را در کشور به روز رسانی و کارآمد کند تلاش کردیم این وبینار را برگزار کنیم.

احمدی ادامه داد: همانطور که دیدیم مجمع تشخیص مصلحت نظام در ماجرای سلب اختیار وضع عوارض از شوراها در لایحه مالیات بر ارزش افزوده ورود کرده و توانست با همکاری این نهاد جلوی قانونی شدن این لایحه را بگیرد و برای اصلاح به مجلس برگشت داده شد.

رئیس شورای عالی استان ها اضافه کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در بحث سیاست‌های کلی نظام، ابلاغی مقام معظم رهبری؛ نقش عمده‌ای دارد و به عنوان بازوی مشورتی اجرای این سیاست ها تلقی می شود. از این رو می‌تواند کمک شایانی به شوراهای اسلامی شهر و روستا داشته باشد و با اختصاص فصلی در برنامه هفتم توسعه به شوراهای اسلامی شهر و روستا شوراها را به جایگاه قانونی خود نزدیک کند.

او درباره چرایی دعوت از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای شرکت در این وبینار بیان داشت: همچنین باتوجه به تاثیرگذاری آقای دکتر محسن رضایی دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه تدوین سیاست های کلی نظام ، این وبینار برگزار شد و از ایشان به عنوان مهمان و سخنران دعوت شد.

رئیس شورای عالی استان ها افزود: ما انتظار داریم دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، نقش شوراها در برنامه هفتم توسعه را تبیین کنند و به این موضوع بپردازند که شوراها و مدیریت شهری در برنامه هفتم توسعه که در دست بررسی است چه جایگاهی خواهند داشت.

او تاکید کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام جایگاه بسیار مهمی در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران دارد و ما باید از این ظرفیت ها برای تبیین جایگاه شوراها که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست استفاده کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: