به گزارش برنا؛ به‌طور معمول باید هر سه تا چهار ماه، مسواک خود را با مسواک تازه‌ای جایگزین کنید؛ اما آیا وقتی بیمار شده‌اید نیز باید مسواک خود را عوض کنید؟

 

اگر بیمار شدید، عوض کردن مسواک زودتر از زمان مشخص ضروری نیست.

 

دکتر اسکات احمد، دندان‌پزشک عمومی و مدرس دانشگاه ویسکانسین می‌گوید: «هیچ مدرکی مبنی بر این‌که ممکن است پس از بهبودی از بیماری دوباره با مسواک خود بیمار شوید، وجود ندارد. این موضوع بسیار بعید است، مگر این‌که دچار نقص عمده سیستم ایمنی باشید.»

 

با این حال، اگر شما مسواک خود را در لیوان یا محفظه مخصوص مسواک‌ها در سرویس بهداشتی خانه خود می‌گذارید و دیگر اعضای خانواده شما نیز مسواک خود را در همین ظرف می‌گذارند، بهتر است که مسواک خود را عوض کنید. هر نوع تماس برس مسواک‌ها با یکدیگر می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

 

یک بررسی تحقیقاتی در سال ۲۰۱۲ که درباره وضعیت مسواک‌ها انجام شد، نشان داد که آلودگی مسواک به میکروب‌ها بسیار گسترده و رایج است و می‌تواند موجب بیماری شود. محققان این پژوهش درباره احتمال وجود باکتری روی مسواک ابراز نگرانی می‌کنند.

 

طیف گسترده‌ای از میکروب‌ها در این مطالعه یافت شد، از جمله E. coli، استافیلوکوکوس اورئوس و سایر باکتری‌های ایجادکننده بیماری. این میکروب‌ها در زمان استفاده از محفظه نگهدارنده مسواک و محیطی که در آن نگهداری می‌شوند، جمع می‌شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: