به گزارش برنا؛ محمد مهدی ناصحی در نشست تخصصی بررسی شرایط نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در سطح بیمارستان‌های تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، با بیان اینکه بیمه سلامت بسیار منطقی نسبت مسائل سلامت کشور برخورد می کند گفت: زیرساخت‌های سازمان بیمه سلامت نسبت به حذف دفترچه بسیار مناسب تر از سایر بیمه ها است.

او  افزود: به سمتی حرکت می کنیم که هیچ پرداخت غیرالکترونیک در حوزه سلامت نداشته باشیم و تحقق این امرالزام قانون است.

ناصحی با اعلام اینکه دربخش خصوصی روند نسخه نویسی الکترونیک با سرعت بیشتری در حال انجام است تصریح کرد: بخش دولتی فعلا درگیر کرونا هستند و ما با تعامل کاررا پیش می بریم.

او با بیان اینکه به سمتی می رویم که پرداختی های تعهدات ما به صورت ۱۰۰ درصدی انجام شود گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد که بدهی به نظام سلامت و دانشگاه نداشته باشیم و پرداخت ها کامل انجام شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با تاکید بر ضرورت بروز شدن بیمه ها و افزایش قدرت پرداخت اظهارکرد: اسناد الکترونیک را به روز پرداخت می کنیم و این یک ظرفیت و مشوق برای مراکز و فعالین حوزه سلامت است که به این سمت حرکت کنند.

او یادآور شد: ۲۰ درصد پرداخت ها منوط به الکترونیکی کردن فرآیندها به ویژه در حوزه نسخه نویسی است و مجموعه هایی که در این امر تاخیر کنند خودشان متضرر می شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: