به گزارش برنا؛ تعدای از افراد برای صرفه در وقت و یا سهولت در خرید و یا جلوگیری از گسترش بیماری کرونا،  سعی می کنند که خرید و تهیه اقلام مورد نیاز خود را از طریق اینترنتی انجام دهند.

ولی کاربران فضای مجازی باید دقت کنند که معامله و انجام خرید در فضای مجازی همانند معامله در فضای حقیقی نیاز مند رعایت یکسری پارامترهای امنیتی است.

همانطور که در فضای حقیقی هنگام خرید به کیفیت کالا، نحوه پرداخت و کسری وجه و حتی چهره فروشنده و معامله گر دقت می کنید برای خرید در فضای مجازی رعایت پارامتر هایی لازم است که هر مقدار این مولفه ها توسط کاربر فضای مجازی رعایت شود به همان اندازه خریدی امن تری خواهیم داشت.

پس سعی کنید خرید و فروش ‌کالاهای خود را به صورت حضوری در شهر و یا استان محل سکونت خود انجام دهید و تا کالایی را از نزدیک ندیده‌اید به هیچ وجه مبلغی را برای ودیعه واریز نکنید و بعد از دریافت کالا پرداخت وجه را انجام دهید.

حتماً قبل از پرداخت وجه، از کیفیت و قیمت کالا اطمینان حاصل کنید و در صورت صحت اقدام به پرداخت وجه کنید.

پایین بودن بیش از حد قیمت می تواند ترفندی برای ایجاد هیجان و عجله در افراد برای خرید سریع کالا باشد پس به هیچ وجه مغفول این نوع تبلیغات نشده و سعی کنید یک خرید مطمئن انجام دهید.

هنگام خرید کالا اطمینان حاصل کنید که کالای خریداری شده سرقتی نباشد و قراردادی با احراز هویت طرفین معامله در حضور چند شاهد منعقد کنید.

دقت کنید هیچ لینک پرداختی را از افراد، برای پرداخت وجه قبول نکنید تا اطلاعات کارت بانکی شما به سرقت نرود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: