به گزارش برنا؛ سرهنگ علی محمدی، رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا گفت: دو خط در هرکدام از این مراکز به صورت آزمایشی راه اندازی شده است و روزانه ظرفیت شماره گذاری حدود 200 خودرو را دارد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا درباره چگونگی انجام مراحل شماره گذاری اینترنتی اعلام کرد: افراد برای شماره گذاری اینترنتی باید از طریق سایت راهور 120 اقدام کرده و بعد از ورود به این سایت گزینه سامانه نقل و انتقال اینترنتی را انتخاب کرده و بقیه مراحل را انجام دهند یا اینکه از طریق سامانه خدمات الکترونیکی انتظامی (سخا) برای این امر اقدام کنند.

سرهنگ محمدی مهمترین مزیت شماره‌گذاری اینترنتی را انجام 80% مراحل کاری شماره گذاری به واسطه گوشی تلفن همراه و یا رایانه‌های شخصی عنوان کرد و گفت: خریدار و فروشنده صرفاً برای کمتر از 20 درصد کار یعنی بازدید اصالت خودرو و نصب پلاک در مراکز تعویض پلاک حاضر می‌شوند که فقط 10 دقیقه زمان می‌برد.

او افزود: خودرو‌های سواری شخصی در این مرحله امکان نام نویسی و دریافت خدمات را دارند و خودرو‌های حمل بار، وانت بار و عمومی در این مرحله از این طریق شماره‌گذاری نخواهند شد.

سرهنگ محمدی گفت: ذکر این نکته ضروری است که فقط افرادی که در دو سال اخیر به مراکز نقل و انتقال خودرو مراجعه داشته و خدمات دریافت کرده‌اند می‌توانند در طرح شماره‌گذاری اینترنتی نام نویسی کرده و خدمات دریافت کنند؛ چراکه اطلاعات و آدرس آن‌ها در سیستم ثبت و به روز شده است.

رئیس‌مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا اعلام کرد: افرادی که از اول خرداد سال 98 تاکنون نقل و انتقال خودرو داشته اند (هم شخص خریدار و هم فرد فروشنده)؛ می‌توانند برای شماره گذاری اینترنتی اقدام کنند.

او گفت: مهم‌ترین مزیت این اقدام علاوه بر زمان کوتاه مراجعه به مراکز شماره گذاری، این است که افراد نیازی به پیاده شدن از خودرو در این شرایط کرونایی نداشته و کمتر از 10 دقیقه اصالت خودرو بررسی شده و پلاک نصب می‌شود.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا تصریح کرد: خریدار در این طرح می‌تواند از سوابق تصادفات، معاینه فنی، بیمه، خلافی و ... خودرو مطلع شده و با آگاهی کامل اقدام به خرید خودرو کند؛ همچنین خریدار اگر پلاک آزاد داشته باشد که کمتر از یکسال از فک آن گذشته باشد می‌تواند در سامانه انتخاب کند تا به خودروی جدید خود الصاق شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: