به گزارش برنا؛ محمد علیخانی، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در دویست و نود و نهمین جلسه شورا و پس از ارائه گزارش شهردار تهران در خصوص سند تحویل و تحول گفت: همانطور که همکاران اشاره کردن جای بسیاری از خدمات مهم خالی است نظیر خیابان کامل و تی او دی خالی است.

علیخانی در ادامه افزود: آقای هاشمی شما در ابتدای دوره نکته ای را اشاره داشتید که مترو خیلی فعالیتی نداشته و خیلی از این حرف برداشت اشتباه کردند و هنوز هم به آن استناد می کنند.  

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا شهریورماه سال  96 بالغ بر205 کیلومتر مترو به  بهره برداری رسید که تا پایان تیر ماه این رقم  به 246 کیلومتر خواهد رسید. یعنی در این دوره نزدیک به 40 کیلومتر مترو اضافه می شود و 15 درصد مسیر ها در این دوره ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.

علیخانی بیان کرد: 32 ایستگاه از 142 ایستگاه در این دوره افتتاح شده یعنی  22 درصد ایستگاه های مترو در این دوره به بهربرداری رسیده است که  از این حیث اولویت اول شورای پنجم مسئله توسعه حمل و نقل عمومی  و کاهش آلودگی هوا بوده و  بسیار جای تشکر دارد و باید به عزیزان فعال در کمترو و حمل و نقل عمومی خسته نباشید گفت و تلاش پرسنل شهرداری نیز جای تقدیر و تشکر دارد.

علیخانی افزود: در دوره پنجم در توسعه مترو نسبت به بحث بزرگراهی  5 برابر افزایش اعتبار داشتیم که از دستاورد های خوب این دوره است .امیدواریم در کنار این موارد بحث تی او دی و خیابان کامل نیز در گزارش تکمیلی مد نظر قرار گیرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: