به گزارش برنا؛ سردار قاسم تقی‌زاده، جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز چهارشنبه در آیین آغاز فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا اظهار کرد: وزارت دفاع و نیروهای مسلح در کنار فعالیت‌های نظامی کارهای بسیار بزرگی را انجام داده است که موجب افتخار ماست.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: خوشبختانه توانستیم بعد از شیوع کرونا در کنار ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و ارائه خدمات در بیمارستان‌های مختلف نیروهای مسلح به مردم، در حوزه ساخت واکسن هم وارد شویم و امروز یکی از مهمترین و کارآمدترین واکسن‌ها در وزارت دفاع تولید شده است.

تقی‌زاده در ادامه  کسب تکنولوژی‌های مختلف در موشک نقطه‌زن، شناورهای پیشرفته و حوزه هوایی اظهار کرد: توانستیم در بسیاری از سلاح‌ها تجهیزات به پیشرفت‌های بسیار خوبی به دست بیاوریم، موشک‌های زمین به زمین را نقطه‌زن کنیم و در صنعت هوایی با ساخت جنگنده آموزشی و سلاح انفرادی به برتری‌هایی نسبت به غرب دست یابیم. علاوه بر این بسیاری از تجهیزات را تولید کردیم که قابل گفتن و اعلام عمومی نیست که انشالله در زمان خود برخی از آنها اعلام می شود.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در حوزه ساخت واکسن یکی از افتخارات بزرگ ما این است که در زمان شهید فخری زاده تیم و کادری بسیار فهیم و دانشمند را تشکیل دادند و فاز تحقیقاتی واکسن ایرانی را آغاز کردند که الحمدالله با پشتیبانی‌های صورت گرفته امروز توانسته‌ایم به موفقیت‌های خوبی و مراحل موفقیت‌آمیز در شرکت سپند برسیم و امیدواریم در زمان ریاست جدید این سازمان نیز موفقیت‌ها ادامه یابد تا شاهد توسعه زیر ساختار و توسعه واکسن ایرانی فخرا باشیم.

او ادامه داد: آنچنان که ما در صنعت هوایی، موشک سازی، هواپیمایی و شناور تمام تجهیزات بومی است ان شاءالله یکی از افتخارات ایران ساخت واکسن ایرانی فخرا در تراز واکسن‌های جهانی است و می‌توانیم با افتخار بگویم که این واکسن برتری های نیز نسبت به نمونه‌های خارجی خود دارد و امیدواریم بتوانیم در فاز اول نیاز داخلی کشور را تامین و در مراحل بعد به بحث صادرات آن بپردازیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: