به گزارش برنا؛ یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بیمارانی که از موارد شدید کووید ۱۹ بهبود می‌یابند، احتمالاً دوباره به این عفونت مبتلا نمی‌شوند.

یافته‌های محققان نشان می‌دهد، کمتر از یک درصد کل بیمارانی که دچار ابتلا شدید به کووید ۱۹ می‌شوند، مجدد به آن آلوده می‌شوند.

این مطالعه نشان می‌دهد، ایمنی بدن این افراد در مقابله با بیماری می‌تواند برای ماه‌ها دوام داشته باشد.پیش ازین دانشمندان دریافته بودند، کسانی که قبلا کرونا گرفته‌اند ۸۳ درصد کمتر خطر ابتلا به این ویروس را در مقایسه با کسانی که دارند که هرگز کرونا نداشته‌اند.

این تجزیه و تحلیل بیش از ۹ هزار بیمار را با موارد شدید مورد بررسی قرار داد و نشان داد که تنها ۰.۷ درصد پس از بهبودی مثبت بودند؛ از ۶۳ بیمار مبتلا به عفونت، تنها دو نفر در اثر ابتلای مجدد به کرونا جان باختند.

به گفته کارشناسان، افراد مبتلا به آسم و آنهایی که دخانیات مصرف می‌کنند به میزان قابل توجهی بیش از دیگران در معرض خطر هستند.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه میسوری که سرپرستی این مطالعه را برعهده داشتند، میانگین زمان عفونت مجدد برای کسانی که دوباره آزمایش مثبت داشتند را سه ماه و نیم اعلام کردند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: