به گزارش برنا؛ حسینی میلانی، رییس کمیته سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در مراسم تقدیر از آتش نشانان عملیات اطفا حریق پالایشگاه تهران که عصر یکشنبه ۶ تیر ۱۴۰۰ برگزار شد، گفت: سازمان آتش نشانی یکی از سازمان های متخصص، توانمند، متعهد و ازخود گذشته است که شایستگی خود را به اثبات رسانده و در این حادثه نیز هم افزایی، اتحاد و هماهنگی بین آتش نشانان تهران، سایر شهر ها و وزارت نفت دیده شد.

او افزود: باید به این اتحاد توجه داشته باشیم و توانمندی‌های خود را ارتقا داده و در حوزه های مدیریتی نیز با هم افزایی پیش برویم.

میلانی با بیان اینکه حادثه پلاسکو عبرتهایی برای شهر، شهرداری و شورای شهر تهران  داشت، ادامه داد: ارتقای تجهیزات آتش نشانی در این دوره از مدیریت شهری مورد توجه قرار گرفت و در زمان مناسب تجهیزات تهیه شد.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: حدود ۴۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ارتقای تجهیزات آتش نشانی در نظر گرفته شد و علاوه بر این منابعی به صورت اختصاصی برای این سازمان لحاظ شد که منبعی مطمئن و پایدار برای سازمان است و امیدواریم این روند در شورای ششم نیز ادامه پیدا کند.

او با اشاره به اینکه آتش نشانی در مدیریت سیلابها و آتش در کوهستان نیز نقش داشته گفت: این خدمات در سطح ملی مورد تقدیر استانها و شهرداری‌ها قرار گرفته و شورا و شهرداری نیز بر این نقش تاکید دارند.

میلانی عنوان کرد: مشکلی که در شهر تهران وجود دارد رشد شهر و نزدیک شدن بافت شهری به تاسیسات صنعتی تأسیس شده در گذشته است و این در حالی است که تهران در بین ۱۰ شهر پرریسک جهان قرار دارد و نزدیکی تاسیسات صنعتی و زیر ساختی به بافت شهری  

ایجاد آمادگی در شرایط اضطراری و آمادگی اجتماعی را ضروری می کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیشنهاد ما و جمعی از نخبگان این است که نقاط حساس  در بحث زیر ساختی در شرایط اضطراری و آمادگی اجتماعی مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: فرسودگی تاسیسات صنعتی ریسک آن را بالا می برد و باید نوسازی این تأسیسات در اسرع وقت صورت بگیرد. البته این رفع فرسودگی نیازمند عزم جدی در سطح ملی و استانی است.

او یادآور شد: کنترل حادثه پالایشگاه شهید تندگویان رضایت خوبی در افکار عمومی ایجاد کرد که نشان دهنده هماهنگی بین شورا و شهرداری و سایر نهاد ها است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: