به گزارش برنا؛ میلان ندلکوویچ، عضو هیئت مدیره شرکت بی ام و اعلام کرده است که برخی از خطوط تولید این شرکت به طور کامل متوقف شده است و تخمین زده می‌شود که تولیدات این شرکت در سال ۲۰۲۱ میلادی در حدود ۳۰ هزار دستگاه کاهش پیدا کند.

در حال حاضر چشم انداز نیمه دوم سال چندان مشخص نیست.

بی ام و انتظار ندارد که بتواند کمبودهای نیمه اول سال را در نیمه دوم سال جاری جبران کند.

از اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی خبرهایی مبنی بر کمبود تراشه در صنعت خودروسازی رسانه‌ای شد و حال تخمین زده می‌شود که خودروسازان بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار بر سر این مسئله متضرر شده‌اند.

با مداخله دولت‌های اروپایی، چین و ایالات متحده آمریکا، این کمبود در حال جبران شدن است اما انتظار می‌رود که این مسئله خودروسازان را در سال ۲۰۲۱ میلادی تحت تاثیر شدیدی قرار خواهد داد و در نتیجه تولیدات در سال ۲۰۲۲ میلادی به حالت عادی باز خواهد گشت.

در حال حاضر شرکت‌های بزرگ حوزه فن آوری اکثر تولیدات تراشه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند و خودروسازان به علت کاهش تولید و فروش پس از شیوع کرونا سفارش گذاری های خود را به طور محسوسی کاهش داده‌اند و همین مسئله باعث شد تا پس از سر گیری تولید با کمبود تراشه مواجه شوند.

این مسئله تا جایی پیش رفت که خودروسازان آمریکایی مجبور به حذف برخی از امکانات و تجهیزات اضافی شده‌اند. در این میان پای مسائل سیاسی نیز باز شد و دولت آمریکا با اهدای واکسن به کشور تایوان از کاهش تولید تراشه در این کشور مهم در صنعت تراشه سازی جلوگیری کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: