به گزارش برنا؛ ویژگی جدیدی را به موتور جستوجو ios اضافه می‌کند که به سرعت (در ۱۵ دقیقه) آخرین تاریخچه جستجو‌ها را از آیفون پاک خواهد کرد. گوگل روز پنجشنبه اعلام کرد: جست‌وجوی گوگل نسخه iOS برای کاربران آیفون در دسترس است، همچنین گفت این ویژگی را، دارندگان دستگاه‌های اندروید در اواخر امسال دریافت می‌کنند.

چگونه تاریخچه جست‌وجوی خود را پاک کنیم؟

ابتدا برنامه iOS Google را باز کنید. روی نمایه خود در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و سپس روی گزینه حذف آخرین ۱۵ دقیقه کلیک کنید؛ بنابراین اگر بدنبال چیزی یا شخصی می‌گردید که نمی‌خواهید کسی از آن مطلع شود، می‌توانید تمام جستجو‌ها را از طریق iPhone خود پاک کنید. Google همچنین برخی از ویژگی‌های جدید را منتشر کرده که محافظت بیشتری به سابقه جستجو متصل به حساب گوگل شما اضافه می‌کند.گوگل می‌تواند تنظیمات شما را مرحله به مرحله بررسی کند، بر این اساس پس از اتمام، با مراجعه به قسمت Security Checkup جست‌وجو‌های اخیر خود را پاک کنید.

براساس این گزارش، در صورت فاش شدن گذرواژه‌هایتان و لو رفتن اینکه جست‌وجوهایتان را چندین بار و در چه سایت‌هایی استفاده کرده اید، گوگل به شما این هشدار را می‌دهد که به لطف استفاده از رمزگذاری، هکر‌ها نمی‌توانند آنچه را که شما جستجو می‌کنید را ببینند. همچنین گوگل به شما این اطمینان را می‌دهد که هرگز اطلاعاتی که جستجو کرده اید را به اشخاص ثالث نمی‌فروشد.

 گوگل می‌گوید:  هر روز با مرور ایمن Google بیش از ۴ میلیارد دستگاه از موتور جست‌و جو آن استفاده می‌کنند، اگر کاربری در  حال ورود به مرور یک سایت خطرناک یا بارگیری پرونده‌های مشکوک باشد، گوگل به آن  هشدار می‌دهد.

Google در پایان تصریح می‌کند: تیم‌های ما سخت کار می‌کنند تا سایت‌های مخرب در جستجوی گوگل نشان داده نشوند. هر روز، سیستم‌های ما بیش از ۴۰ میلیارد صفحه هرزنامه را شناسایی می‌کنند که مانع از نمایش آن‌ها در جستجو می‌شود. این‌ها بخشی است که Google را به یک روش ایمن برای جستجو تبدیل می‌کند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: