معاون آموزشی وزارت بهداشت خبرداد

برگزاری آزمون ۴۹ دستیاری با رعایت کامل موازین قانونی

باقری فرد گفت: اصرار وزارت بهداشت مبنی بر عدم تعویق این آزمون رعایت عدالت آموزشی برای داوطلبانی است که بر اساس تقویم آزمون ها خود را آماده کرده اند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ ابوالفضل باقری فرد، معاون آموزشی وزارت بهداشت درخصوص برگزاری آزمون دستیاری، گفت: رای دیوان عدالت اداری در دولت قبل برای آزمون دستیاری ۴۸ (سال گذشته) بوده است، اما در دولت جدید با اصلاح آیین نامه ها که اتفاقا از وظایف قانونی وزارت بهداشت است، آزمون ۴۹ با رعایت کامل موازین قانونی برگزار خواهد شد.

وی افزود: اصرار وزارت بهداشت مبنی بر عدم تعویق این آزمون رعایت عدالت آموزشی برای داوطلبانی است که بر اساس تقویم آزمون ها خود را آماده کرده اند، از جمله، استعدادهای درخشان که مستقیما و بدون گذراندن طرح در آزمون شرکت می کنند و نیز پزشکان عمومی جوانی که مدتی است تمام کارهای خود را تعطیل و آماده آزمون شده اند و تعدادشان هم بسیار زیاد است.

باقری فرد در ادامه تصریح کرد: مهم ترین علت مخالفت با تعویق امتحان، عدم حضور به موقع دستیاران در بیمارستان ها و دانشگاه هاست که نظام آموزشی و درمانی کشور را مختل می کند و این خط قرمز وزارت بهداشت است زیرا سلامت مردم به خطر می افتد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: برخی شرکت های انتشاراتی و خصوصی کنکور که از بعضی منابع آزمون ها به جهت افت علمی کشور سخت نگرانند! توصیه می کنیم به امورات دیگر خود بپردازند، زیرا اساتید دلسوز و برجسته دانشگاه های علوم پزشکی کشور نحوه تدریس، انتخاب منابع و برگزاری آزمون را می دانند و قطعا سوالاتی با مضامین و مفاهیم مشکوک و قدیمی را طرح نخواهند کرد.

انتهای پیام/

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار اجتماعی

  اخبار برگزیده