اصلاح لایحه صدور پروانه ساختمانی بعد از ۳ ماه به شورای شهر نیامده است

عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید لایحه بازنگری و اصلاح صدور پروانه را به شورای شهر تقدیم کند و قرار بود این لایحه ظرف مدت ۳ ماه به شورای شهر ارائه شود که نشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مهدی عباسی عضو شورای شهر تهران صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با بیان این که در ۲۱ مهرماه سال گذشته مصوبه ای داشتیم که در آن به شهرداری ابلاغ شد تا با لحاظ رویکردهای این مصوبه باید لایحه بازنگری و اصلاح  صدور پروانه را به شورای شهر  تقدیم کند، اظهار کرد: قرار بود این لایحه ظرف مدت ۳ ماه به شورای شهر ارائه شود که نشد.

وی با بیان اینکه قرار بود به صورت ماهانه گزارش اصلاح صدور پروانه به شورای شهر داده شود، بیان کرد:  این مهم هم محقق نشد و این در حالی است که ما در این  مصوبه راهکارهایی را در راستای کاهش صدور پروانه به شهرداری ا رائه کرده بودیم و همچنین بر بازمهندسی فرایند کلی و تکمیل فرایند هوشمند سازی تاکید کرده بودیم.

وی افزود: همچنین  در ۵ آبان ماه سال گذشته شهرداری را ملزم  کردیم که لایحه ایجاد واحدهای ارائه  خدمات مشاوره شهرسازی را به شورا بیاورد که آن را هم نیاورد.

در ادامه مهدی چمران نیز با بیان این که  متاسفانه مصوبه اجرا نشده است گفت: این مصوبه قطعا باید اجرا شود و نامه‌ای تهیه کنید خطاب به شهردار تهران که چرا مصوبه اجرا نشده و منتظر اجرایی شدن آن هستیم.

وی با بیان این که این نامه اخطار یا تذکر در حالی است که مصوبه جزییات تخصصی داشت و اگر اجرایی می‌شد الان شرایط بهتری داشتیم، گفت:  قرار بود شهرداری طرحی را بیاورد و معاون شهرسازی گفت که این طرح آماده  است اما نه تنها آن طرح آماده را ارائه نکردند؛ بلکه مصوبه را هم اجرا نکردند و متاسفانه در شهرداری تغییری در بحث صدور پروانه ساختمانی نمی‌بینیم و این عقب ماندگی باید هر چه سریعتر جبران شود و مصوبه را شهرداری باید اجرایی کند و اگر به نظرشان مصوبه قابلیت اجرا ندارد بیایند حرف بزنند نه این که مصوبه را مسکوت بگذارند.

وی افزود: کاهش صدور پروانه یکی از مسائل مهمی است که می‌توانیم با آن مانور بدهیم و بگوییم که مهلت زمان صدور پروانه طولانی بود و آن را کاهش دادیم.

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده