آموزش جدید ترافیکی به پایتخت نشینان

معاون توسعه حمل و نقل پاک و آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از مشارکت بیش از 5 هزار شهروند تهرانی در یک فعالیت آموزشی و فرهنگی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ یعقوب آزاده‌دل معاون توسعه حمل و نقل پاک و آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: طرح آموزوارۀ فصلی «حرکت» یک فعالیت آموزشی و تمرینی مستمر برای ترویج رفتارهای درست ترافیکی و پرهیز از رفتارهای نادرست در چرخۀ عبور و مرور است.

 آزاده‌دل انجام یک فعالیت آموزشی مشترک در راستای همکاری و همراهی مداوم و مستمر تمام مناطق 22 گانه شهرداری تهران با سیاست‌های آموزشی سازمان حمل و نقل و ترافیک را از اهداف آموزوارۀ بهاری حرکت برشمرد و افزود: ایجاد هماهنگی و انسجام در فعالیت‌های آموزشی، تسهیل در انتقال پیام‌های فرهنگی از طریق مشارکت مردمی و قابلیت احصاء میزان مشارکت و خلاقیت شهروندان در فرایند آموزشی از دیگر این طرح آموزشی است. 

آزاده‌دل با تأکید بر این موضوع که آموزوارۀ رقابتی «حرکت» در سال، طی چهار دورۀ حرکت بهاری، حرکت تابستانی، حرکت پاییزی و حرکت زمستانی انجام می‌شود، اضافه کرد: با توجه به تعطیلات نوروزی و ایام فراغت شهروندان برای تولید اثر، مقدمات «حرکت بهاری» 1401 در نیمۀ دوم اسفندماه 1400 انجام و به معاونت‌های حمل و نقل و ترافیک مناطق تهران اعلام شد.

وی در ادامه تصریح کرد: نقاشی، عکس، خاطره و فیلم یک‌دقیقه‌ای بخش‌های مختلف آموزوارۀ بهاری حرکت بود و «یک سفر بی‌خطر درون‌شهری»؛ «از آموزگار ترافیک یاد گرفتم که ...» و «موضوع ویژۀ فصل: شکوفه‌ها در ترافیک» محورهای این آموزواره در فصل بهار به شمار می‌رفت.

معاون توسعه حمل و نقل پاک و آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان افزود: 5229 شهروند از سراسر تهران با ارسال اثر در این طرح آموزشی شرکت کردند. 4246 نقاشی، 565 خاطره، 307 عکس و 111 فیلم یک‌دقیقه‌ای حاصل آموزوارۀ فصل بهار حرکت است که شنبه 21 خرداد همزمان با ولادت باسعادت امام هشتم (ع) در شهرک آموزش ترافیک منطقه 5 از برگزیدگان این فعالیت آموزشی همگانی تقدیر به عمل خواهد آمد. 

انتهای پیام/

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده