گلایه صاحبان ساختمان های مقابل پارک ها به افت قیمت ساختمان هایشان

ساختمان‌های مقابل پارک‌ها از افت قیمت املاک‌شان نگران هستند زیرا می‌گویند رفت و آمد به این پارک‌ها زیاد بوده و برای تردد خودرو‌هایشان و پارک دچار مشکلات اساسی هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ درحالیکه چندی پیش بدنبال آن بودند که زمین مقابل ساختمان به پارک تبدیل شود ولی غافل از اینکه با تصاحب زمین به دست شهرداری باعث  قیمت ساختمان ها میشود.

فضای سبز موجب کاهش شدید قیمت ملک می گردد علی الاصول نمی توان به مصوبه کمیسیون ماده 5 ایراد نمود. ولی مساله این است که ممکن است حقوق قانونی مالک، نادیده اِنگاشته شود در این خصوص چه راهکار حقوقی موجود است؟

ساختمان

حقوق همسایگان پارک‌ها چه می‌شود؟ 

در این باره بایستی قائل به تفکیک شد و در جایی که حقوق قانونی و مکتسب مالک لحاظ نشده و یا ضوابط و معیارهای فنی و حقوقی تغییر کاربری و قرار دادن زمین در طرح فضای سبز مراعات نشده باشد؛ به مالک حق داد که در مراجع قانونی به مصوبه مربوط به تغییر کاربری از مسکونی یا هر کاربری دیگر به فضای سبز اعتراض و شکایت نماید.

چون کمیسیون ماده 5 یک کمیسیون اداری و دولتی است،مرجع رسیدگی به شکایت از مصوبات و تصمیمات این کمیسیون و نیز شکایت از طرح تفصیلی ،دیوان عدالت اداری است.

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده