پایان مناسب سازی ۴۰۰ کیلومترپیاده رو مناطق ۲۲گانه پایتخت

سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از ۴۰۰کیلومتر طول پیاده روها مناسب سازی شد واز ایجاد یک شبکه هم پیوند مناسب سازی شده در شهر تهران خبرداد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سلیمی سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به برنامه یک ساله مدیریت شهری در سال ۱۴۰۱ در خصوص مناسب سازی معابر پایتخت اظهار کرد: مقرر است بر اساس برنامه اقدام جامع مناسب سازی در سال۱۴۰۱، حدود ۲۰۰ کیلومتر (معادل حدود ۴۰۰ کیلومتر طول پیاده‌رو) معابر شهر تهران مناسب سازی شود.

وی درباره تجربه مناسب سازی معابر در دهه های اخیر در شهر تهران و نقدهایی که در دوره های گذشته به این پروژه به شهرداری تهران وارد می شده است، بیان کرد: مهم ترین تفاوت اقدامات این  دوره با اقدامات سنوات گذشته، برنامه محور بودن آن است. برنامه‌ریزی جهت ایجاد یک شبکه هم‌پیوند از مسیر مناسب‌سازی شده در شهر تهران است.

سلیمی متذکر شد: از مهمترین دستاوردهای این طرح می‌توان به تهیه برنامه جامع اقدامات مناسب‌سازی در شهر تهران به عنوان اولین شهر پیش‌رو در کشور،  طراحی شبکه هم‌پیوند شهر تهران با رویکرد ارتقاء پیاده‌مداری و اولویت‌بخشی به حرکت پیاده،  هوشمندسازی شناخت و تحلیل وضعیت مناسب‌سازی پیاده‌روهای شهر تهران با قابلیت بارگذاری در سامانه‌های تهران، اجرای همزمان برنامه در حین تهیه در مناطق ۲۲گانه شهر تهران، انعطاف‌پذیری برنامه نسبت به زمان و اعتبارات سالیانه را برشمرد.

وی در ادامه افزود: از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در قالب این برنامه، برداشت میدانی و تصویربرداری از معابر با عرض ۱۲ متر و بیشتر (به غیر از معابر بزرگراهی) شهر تهران با هدف بررسی و رصد وضع موجود پیاده‌روهای شهر به لحاظ سطح مناسب‌سازی شده فعلی جهت برنامه ریزی های آتی است.

 سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اولویت مناسب سازی معابر در مناطق ۲۲گانه پایتخت گفت: مطابق برنامه اقدام جامع مناسب سازی، پروژه های مناسبسازی پیاده روهای معابر شهر تهران در تمامی مناطق به صورت همزمان و بر طبق اولویت‌بندی صورت گرفته در هر سال در دست اقدام است.

 

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده