۶ میلیون دانش‌آموز در مسابقات قرآن شرکت کردند

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش درباره جزئیات برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان و فرهنگیان توضیحاتی داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ میکائیل باقری مدیرکل قرآن، عترت و نماز  وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان و چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان، اظهار کرد: در دو سال گذشته فعالیت‌های این حوزه در فضای مجازی برگزار شد تا چراغ این حوزه را روشن نگه داریم. 

وی ادامه داد: مسابقات قرآن، عترت و نماز بخش فرهنگیان در سه مرحله منطقه، استان و کشور برگزار می‌شود که مرحله منطقه‌ای در دهه فجر سال ۱۴۰۰، مرحله استانی در هفته گرامیداشت مقام معلم و هم اکنون مرحله کشوری در حال برگزاری است.

وی افزود:  ۳۲۰ نفر در ۵ رشته حضور داشتند و ۲۰۰ معلم از چهارم تا ششم تیر در مشهد حضور دارند.

باقری افزود: ۵ هزار فرهنگی در مرحله منطقه‌ای شرکت کردند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به مسابقات دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: مسابقات دانش‌آموزی در دو بخش آوایی و پژوهش برگزار می‌شود که بخش آوایی در استان آذربایجان شرقی و بخش پژوهش در استان خراسان رضوی در مرداد ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در بخش مقدماتی مسابقات آوایی ۱۴۵۰ نفر شرکت کردند که ۴۰۰ پسر و ۳۰۰ دختر به مرحله نهایی اعزام می‌شوند؛ مرحله نهایی بخش پسران از دوم تا چهارم مرداد و بخش دختران از ششم تا هشتم مرداد برگزار می‌شود.

باقری با بیان مسابقات پژوهش در بخش‌های پژوهش تفسیر قرآن کریم، نهج‌البلاغه احکام و انشای نماز، صحیفه سجادیه برگزار می‌شود که مسابقات پسران از ۲۵ تا ۲۷ مرداد و مسابقات دختران از ۲۹ تا ۳۱ دختران برگزار می‌شود که ۳۰۰ پسر و ۳۰۰ دختر برگزار رقابت می‌کنند.

درحال تکمیل...

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده