«قرار دوازدهم» طرحی برای تبدیل سرمایه دینی مردم به عمل صالح است

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف و امور خیریه طرح قرار دوازدهم را طرحی برای تبدیل سرمایه دینی مردم به عمل صالح برشمرد و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه گفت: طرح قرار دوازدهم براساس سرمایه دینی مردمی و محبت و عشق عمومی به امام دوازدهم (عج) بنا شده است و می خواهد از این سرمایه گرانبها، عمل صالحی همچون خدمت به افراد کم برخوردار، محرومیت زدایی و خدمتی نیابتی از امام زمان (عج) را ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: مقام معظم رهبری در همین زمینه فرموده اند: « از سرمایه‌ی ایمان مردم برای تولید عمل صالح بهره بگیرید. مردم، مؤمنند، مردم ایمان دارند؛ این ایمان می تواند عمل صالح تولید کند؛ این کار را شما می توانید بکنید.»

وی تاکید کرد: ولایتمداری به حرف نیست به عمل است. آنان که در زمان غیبت، در کلاس ولایت حاضرند، ولایتمداری و تبعیت از امام غایب از نظر را با امتثال اوامر ولی فقیه و نائب امام زمان علیه السلام تمرین می کنند تا در زمان ظهور، پایشان نلغزد و محکم و استوار در رکاب امام خود بمانند.

وی ادامه داد: وقتی مقام معظم رهبری از نیروهای مومن و انقلابی خواسته اند که؛ از سرمایه ایمان مردم برای تولید عمل صالح بهره گیرند، جای هیچ درنگ و تعللی نیست. باید مجاهدانه در این عرصه مقدس گام برداشت .

معممی مقدم تصریح کرد:اما اینکه از این سرمایه معنوی مردم چگونه می توان عمل صالح تولید کرد نیاز به طرح و برنامه دارد. در این خصوص یکی از طرح ها و برنامه هایی که می تواند لبیکی عملی به این خواسته والای مقام معظم رهبری بوده و نقش بسیار موثری در این زمینه ایفا کند؛ طرح قراردوازدهم است.  چرا که این طرح بر سرمایه دینی مردمی و محبت و عشق عمومی به امام دوازدهم (عج) بنا شده است و می خواهد از این سرمایه گرانبها، عمل صالحی همچون خدمت به افراد کم برخوردار، محرومیت زدایی و خدمتی نیابتی از امام زمان (عج) را ارائه کند.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف و امور خیریه  همچنین یادآور شد: طرح قراردوازدهم، طرحی است به نام و یاد امام دوازدهم که در دوازدهم هر ماه نتیجه تلاش مهدی‌یاوران را به ثمر نشانده و به محرومان و افراد کم برخوردار خدماتی ارائه می کند. این طرح بر آن است تا از سویی یاد و نام امام زمان (عج) را در جامعه منتشر کند و از سوی دیگر فرهنگ انفاق و خدمت به نیابت و یاد و نام امام دوازدهم علیه السلام را ترویج و زمینه حضور همگانی را در این خدمت مقدس فراهم کند.

وی اضافه کرد:این طرح که با محوریت تهیه و توزیع سبدهای معیشتی اجرایی شده است بر آن است تا به مرور زمان، به تناسب نیاز منطقه پیرامونی بقاع متبرکه خدمات گسترده ای را جهت محرومیت زدایی از این مناطق ایفا کند.

 

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده