۲۱طرح توسعه شهری در محله نفرآباد اجرایی می شود

سرپرست سازمان نوسازی شهرتهران امروز اول مرداد از محله نفرآباد بازدید کردو از اجراشدن 21طرح توسعه درزمین های متعلق به شهرداری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سید مهدی هدایت سرپرست سازمان نوسازی شهرتهران در بازدید از محله نفرآباد، گفت: طرح بازآفرینی محیط پیرامونی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) حدود ۲۰۰ هکتار است که ۱۳ تا ۱۵ هکتار آن به محله نفرآباد با بیش از ۲۰۰ پلاک مسکونی اختصاص یافته است.

هدایت با بیان این که طرح بازآفرینی محله نفرآباد که قدمت سکونت در آن حدود ۳ قرن است، با امکان استفاده از ظرفیت اوراق مشارکت تدوین شده، افزود:  ۲۱ طرح  محرک توسعه پیش بینی شده و در زمین‌های متعلق به شهرداری طرح‌هایی همچون مسکن الگو، مجموعه اقامتی، خدماتی، پارکینگ و فضای باز شهری اجرا می‌شود.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه به کارخانه سیمان ری در محله صفائیه منطقه ۲۰ رفت و از روند اجرای  طرح های تعریف شده برای بازآفرینی و احیاء این کارخانه قدیمی بازدید کرد.

 هدایت افزود: علاوه بر ایجاد موزه صنعت سیمان در ساختمان اصلی کارخانه، بخشی از فضای کارخانه به مجموعه فرهنگی، اجتماعی و گردشگری تبدیل خواهد شد و مکان‌هایی هم برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده