وجود ۱۷۳ ساختمان آسیب‌پذیر در تهران/ تعارض منافع منجر به حادثه متروپل شد

عضو شورای شهر تهران گفت: بنا بر مطالعات ۱۷۳ ساختمان شهرداری تهران در گروه آسیب پذیری بسیار وجود دارد و لیست ۱۲۹ ساختمان نا ایمن جدا از ساختمان‌های شهرداری تهران است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ احمد صادقی عضو شورای شهر تهران در هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر در نطق پیش از دستور خود با اشاره به علت ریزش ساختمان متروپل آبادان، اظهار کرد: عدم زیرساخت‌های قانونی که در رأس آنها شفافیت است منجر به حادثه ساختمان متروپل شد.

صادقی با اشاره به تعارض منافع در شهرداری، افزود: بحث ابتدای تعارض وظیفه و درآمد است که در این بستر شهرداری با دریافت مبالغی اجازه ورود از ضوابط را فراهم می‌کند و این موضوع به صورت سیستمی در تمامی شهرداری‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شکل دوم تعارض اتحاد میان نظارت کننده و نظارت شونده است تصریح کرد: گاهی اوقات شهرداری به عنوان شریک در پروژه‌ها حاضر می‌شود و در این حوزه از بسیاری از تخلفات چشم پوشی می‌کند و شهرداری‌ها به دلیل منفعتی که دارند از تخلفات می‌گذرند.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: سومین نوع تعارض محله قاعده گذاری برای خود است که بنا بر مطالعات ۱۷۳ ساختمان شهرداری تهران در گروه آسیب پذیری بسیار وجود دارد و لیست ۱۲۹ ساختمان نا ایمن جدا از ساختمان‌های شهرداری تهران است.

صادقی اضافه کرد: همین عدم توجهات و تعارضات منافع منجر به بروز حوادثی مانند متروپل می‌شود اما متأسفانه قانون تعارض منافع به تصویب دولت نرسیده است.

وی با اشاره به قانون تعارض منافع، اظهار کرد: این موضوع از اواخر دولت ۱۰ مطرح شد و در دولت دوازدهم مجدد لایحه نحوه مدیریت تعارض منافع به مجلس ارسال شد اما تا کنون اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: تعارض منافع یکی از مهمترین قوانین است اما هنوز به سرانجام نرسیده است و شورای ششم می‌تواند پیشگام در تعارض م نافع باشد.

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده