اعلام لیست سرویس‌های مجاز مدارس از ۱۵ شهریور/ فعالیت‌های تاکسی‌های بی‌سیم توسعه پیدا می‌کند

اعلام لیست سرویس‌های مجاز مدارس از 15 شهریور/ فعالیت‌های تاکسی‌های بی‌سیم توسعه پیدا می‌کند

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از آغاز ثبت نام رانندگان تاکسی در سامانه سپند از شنبه هفته آینده و اعلام لیست مجاز به مدارس تا 15 شهریور خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اظهار داشت: برنامه‌های جامعی در مورد موضوع سرویس مدارس همزمان با نزدیک شدن سال تحصیلی جدید توسط وزارت کشور و سازمان تاکسیرانی در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: سامانه سپند در این راستا پیش‌بینی شده که علاوه بر ساماندهی سرویس‌ مدارس بحث استعلام از رانندگان و امنیت ناوگان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به همراه دارد و مدارس طبق دستورالعمل مجاز هستند از ناوگانی که از طریق سامانه سپند راستی‌آزمایی شده استفاده کنند.

 

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: علاوه بر ارتقا امنیت سفر دانش آموزان اَپی هم به زودی برای والدین در دسترس خواهد بود که آمدوشد رانندگان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حین انتقال دانش آموزان نظارت کنند.

ضامنی اعلام کرد: از شنبه ثبت‌نام رانندگان و شرکت‌ها از طریق سامانه سپند برای سریس مدارس  آغاز می‌شود و تا 15 شهریور لیست نهایی سرویس‌های مجاز در اختیار مدارس قرار می‌گیرد، همچنین برابر ابلاغیه رئیس سازمان تامین اجتماعی پالایش بیمه رانندگان تاکسی در حال انجام است و برخی از این روند حذف و برخی اضافه خواهند شد که لیست کسانی که از این بیمه حذف خواهند شد افرادی هستند که راننده نبوده و یا پروانه فعالیت نداشته‌اند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه در مورد تاکسی‌های بیسیم خبر داد و گفت: زیرساخت‌ها از طریق اپراتورها در حال تهیه است تا علاوه بر اینکه تاکسی‌های بیسیم بتوانند در شبکه شهری تردد کنند،‌ در شبکه کشوری هم امکان فعالیت و انتقال مسافر داشته باشند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده