جزئیات تجمع شب گذشته دانشگاه شریف که منجر به مجازی شدن کلاس‌های این دانشگاه شد

جزئیات تجمع شب گذشته دانشگاه شریف که منجر به مجازی شدن کلاس‌های این دانشگاه شد

دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که تمامی کلاس‌های درس این دانشگاه از امروز (دوشنبه) تا اطلاع‌ثانوی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که کلیه کلاس‌های درس دانشگاه صنعتی شریف از امروز دوشنبه مورخ ۱۱ مهر تا اطلاع ثانوی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

بنا بر تصمیم هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی شریف، تردد دانشجویان دکتری به دانشگاه بلامانع و تردد دانشجویان کارشناسی‌ارشد منوط به تایید درخواست ایشان از طریق سامانه آموزش است.

دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که با توجه به وقایع اخیر و ضرورت محافظت از دانشجویان و کاهش نگرانی‌ها، کلیه کلاس‌های درس از روز دوشنبه مورخ ۱۱ مهرماه به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

در این ایام، تردد دانشجویان دکتری به دانشگاه بلامانع و تردد دانشجویان کارشناسی‌ارشد منوط به تایید درخواست ایشان از طریق سامانه آموزش است.

روز گذشته تجمعات دانشجویان دانشگاه شریف رنگ و بوی سیاسی گرفته و از دایره انتقاد خارج شد به طوری که یکی از دانشجویان حاضر در این دانشگاه درباره اعتراضات خاص روز گذشته این دانشگاه اعلام کرد که تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف با تحریک رسانه‌های معاند، بعدازظهر روز گذشته در این دانشگاه اقدام به تجمع و سردادن شعارهای ساختارشکنانه کردند.

وی افزود: از گذشت یک ساعت از این تجمع روند شعارها و ماهیت پنهان در پس پرده این اعترض به اصطلاح دانشجویی روشن‌تر می‌شود، شعارها کم کم رادیکال شده و تغییر ماهیت می‌دهند؛ ساعت ۱۷ روز گذشته تجمع در دانشگاه خاتمه یافته و دانشجوها قصد خروج از دانشگاه را داشتند. درب جنوبی دانشگاه که همان سر در دانشگاه است بسته بود. دانشجویانی که از سردر و پس از پایان تجمعات و هتاکی‌ها به درب شمالی آمده‌اند و سایر دانشجویان در درب شمالی متوقف شده‌اند.

این دانشجوی دانشگاه شریف همچنین تصریح کرد: در ادامه تعدادی از اساتید برای کمک به تأمین امنیت دانشجویان به درب شمالی آمدند. معاون دانشجویی دانشگاه درصدد تدارک اتوبوس برای انتقال دانشجویان به خوابگاه است. نیروهای حراست با بستن دربهای دانشگاه از ورود نیروهای بیرون دانشگاه به داخل دانشگاه جلوگیری کردند.

وی ادامه داد: ساعت ۱۸:۳۰ گروهی از دانشجویان به سمت دانشکده مدیریت حرکت کرده و گروهی نیز به پارکینگ رفتند. در این بین برخی از دانشجویان با برخورد تند نیروهای امنیتی بازداشت می‌شوند و درگیری‌هایی در این بین رخ می‌دهد که ظاهراً با اسلحه پینت‌بال به دانشجویانی که قصد جلوگیری از بازداشت رفقایشان را داشتند شلیک شده است.

این دانشجوی دانشگاه شریف اعلام کرد که ساعت ۲۱:۳۰ با فراخوانی که توسط رسانه‌های معاند داده شده مردم در 2 درب دانشگاه تجمع کرده‌اند. گروهی از نیروهای انتظامی با شلیک گاز اشک آور و تیر هوایی گروه‌های حاضر را متفرق می‌کنند. دانشگاه تقریباً خالی از دانشجو شده است و جوی آرام دارد. خودروهای در حال عبور از خیابان آزادی با صدای بوق از جلوی دانشگاه عبور می‌کنند. نیروهای انتظامی برای جلوگیری از تجمع در دربهای دانشگاه حاضر هستند.

خروج دانشجویان دانشگاه شریف از دانشگاه با وساطت وزیر علوم

در پی ناآرامی های یکشنبه شب در دانشگاه صنعتی شریف و اطراف آن، امکان خارج شدن برای تعدادی از دانشجویان حاضر در محوطه دانشگاه فراهم نبود؛ که با تلاش مسئولان، تا ساعت یازده شب، دانشگاه بصورت کامل از دانشجویان تخلیه شد.

دانشجویان خوابگاهی نیز در خوابگاه‌ها مستقر شده‌اند و فضای درون دانشگاه آرام شده است. به گفته رسول جلیلی، رئیس دانشگاه شریف حال دانشجویان خوب است و خانواده‌های آنان تحت تاثیر شایعات رسانه‌های بیگانه قرار نگیرند.  

تجمع برخی افراد غیر دانشجو در بیرون دانشگاه و حوالی خیابان آزادی منجر به ترافیک در آن محدوده شده بود که این افراد هم نهایتا با گاز اشک‌آور پلیس متفرق شدند.

عصر امروز تجمعی در داخل دانشگاه برگزار شد که با شعارهای تند و ساختارشکنانه همراه بود. در حاشیه این تجمع محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم نیز در دانشگاه حاضر شد و با دانشجویان و نیروهای پلیس اطراف دانشگاه گفت‌وگو کرد.

روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف،  با تایید خبر فوق اعلام کرد دانشجویانی که پشت در ورودی اصلی دانشگاه شریف در خیابان آزادی بودند، توانسته‌اند با وساطت وزیر از دانشگاه خارج شوند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

  نظر شما

  • ناشناس

   دانشجو باید به دنبال دانش و علم باشه نه آشوب و اغتشاش و فتنه .

  • رضا

   جوانان وطن مثل دسته کل پرپر میشوند تا اینها در آرامش تحصیل کنند اما برخی از آنها جواب خوبی را با بدی میدهند و بعد از تحصیلات رایگان، راهی غرب میشوند و میشوند جاسوس اسراییل وامریکا وعنکلیس

  • نقی

   باز هم خریت دیگری از مسئولین !!!!!!!!!!!!
   مجازی شدن دانشگاه شریف دانشجویان دانشگاههای دیگر را به تجمع به هدف مجازی شدن کلاسها تشویق می کند .دانشجو اصولا دنبال جیم شدن از دانشگاه است .
   خخخخخخخخخخخخخخخخ

  • درود

   شما که نظر ملت را نمایش نخواهی داد.و اقلیت ۲درصدی را چاپ می کنی
   چه فایده.....

  • امیر

   دانشگاه رو مجازی کنید کلا

  پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار اجتماعی

  اخبار برگزیده