گردشگری سلامت به غربالگری نیاز دارد

گردشگری سلامت به غربالگری نیاز دارد

معاون گردشگری کشور با توجه به تندرستی در حوزه گردشگری سلامت که یکی از ابزارهای مهم در راستای اشتغال‌زایی است، گفت: به غربال پروژه‌های گردشگری سلامت نیاز داریم.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور در نشستی که با هدف بررسی مکان‌یابی و نحوه ایجاد زیرساخت‌ های گردشگری سلامت به‌منظور تشکیل کارگروه توسعه سرمایه‌گذاری در این حوزه با مشارکت فعالان گردشگری در محل معاونت گردشگری تشکیل شد، اظهارکرد: تعامل دو موضوع سلامت و گردشگری با بررسی تندرستی و بیماری، ارتقای سلامت و جلوگیری از بیماری مورد توجه قرار دارد و به تفسیرهای گوناگون از سه طریق سلامت گردشگران، سلامت جوامع میهمان و میزبان و نیز مسافرت با هدف سلامت و تندرستی به یکدیگر مرتبط می‌شوند.

وی افزود: از این رو بسیاری از پروژه‌های این حوزه می‌توانند با تمرکز بر موضوع تندرستی مسیری کوتاه و جذاب را برای جذب گردشگران، ایجاد ارزش افزوده، رونق طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط و در نهایت اشتغال‌زایی قابل توجه در این حوزه طی کنند.

معاون گردشگری کشور با اشاره یه اینکه دو موضوع مستقل تندرستی و گردشگری از طریق خلاقیت به یکدیگر پیوند می‌خورند، خاطرنشان کرد: ورود جدی فعالان گردشگری و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به بخش گردشگری سلامت راهگشای پیشرفت در این بخش است. از این رو با آغوش باز پذیرای بخش خصوصی هستیم.

شالبافیان تصریح کرد: امروزه بسیاری از کشورهای موفق در این حوزه با ارائه بسته‌های جذاب در بخش تندرستی شامل راه‌اندازی مراکز اسپا و عرضه محصولات متنوع در کنار خدمات پزشکی، زمینه تجربه گردشگران و ایجاد اشتیاق سفر را برای تعداد قابل توجهی از گردشگران فراهم می‌کنند.

وی ادامه داد: این در حالی است که کشور ما با دارا بودن بسیاری از روش‌های سنتی و مدرن درمانی و تندرستی همانند زالودرمانی به دلیل عدم بسته‌بندی و افزودن وجه‌های تبلیغاتی به محصولات گردشگری از میدان رقابت خارج شده‌اند.

معاون گردشگری کشور با تاکید بر اینکه تلاش برای بازیابی و احیای گردشگری سلامت با تمرکز بر اموری از جمله بازاریابی پزشکی و زیرساختی و سرمایه‌گذاری در دستور کار جدی کمیته گردشگری سلامت معاونت گردشگری قرار دارد، بیان کرد: در سال‌های گذشته بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های متنوع از جمله دهکده‌های سلامت، مراکز آب‌درمانی و غیره در بخش‌های سلامت و تندرستی در کشور آغاز به کار کرده است اما در فرآیند مدیریت کلان و اجرایی دچار کندی و توقف شده‌اند و به نوعی می‌توان گفت که هم‌اکنون در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برند، از این رو نیاز امروز گردشگری سلامت مشارکت جدی دو بخش دولتی و خصوصی برای بازیابی حوزه‌ای که است که ظرفیت‌های متعدد آن نیازمند عرضه صحیح و قانونمند در پوشش محصولات تخصصی جذاب و قابل اعتماد برای مخاطبین از نوع گردشگران است.

شالبافیان همچنین پیشنهاد داد فعالان گردشگری سلامت با حضوری جدی و متفاوت در نمایشگاه گردشگری تهران در بهمن ماه سال جاری، الگوها و محصولات متنوعی را در بخش تندرستی از جمله نمک‌درمانی، اسپا، آب‌درمانی و…، عرضه کنند تا به این ترتیب موانع موجود در مسیر درآمدزایی این حوزه برداشته شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه در حال حاضر نیاز به غربال پروژه‌های گردشگری سلامت داریم، عنوان کرد: در راستای رفع موانع موجود، نیاز است پروژه‌های سرمایه‌گذاری تفکیک شوند و طبق فرآیند آسیب‌شناسی، طرح‌ها و پروژه‌های معطل، آن‌ها که مشکلات حل نشده دارند و یا تعدادی که نیازمند موافقت‌اصولی، تاییدیه، مجوز و یا تسهیلات لازم هستند احصا و به جد مورد توجه و طبق ضوابط و قوانین موجود مورد حمایت قرار گیرند.

معاون گردشگری کشور در پایان به فعالان حوزه گردشگری سلامت گفت: با بارگذاری طرح‌های موفق سرمایه‌گذاری این حوزه در درگاه اینترنتی، باعث ایجاد خلاقیت، کسب ایده و نیز امیدواری و انگیزه میان سایر فعالان شوند.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده