پویش غربالگری سرطان در مناطق کم برخوردار موفقیت آمیز برگزار شد

پویش غربالگری سرطان در مناطق کم برخوردار موفقیت آمیز برگزار شد

مدیرکل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت گفت: وزارت بهداشت بدون یاری موسسات و تشکل ها در کنترل و کاهش بهینه این بیماری مشکل خواهد داشت و خیرین نقش بسیار پررنگی در برقراری عدالت و ارتقای سلامت دارند. تشکل ‌ها در زمینه‌ هایی چون دارو، رادیوتراپی، اسکان و مراقبت‌ های تسکینی بیماران، یاری رسان دولت و بیماران شده ‌اند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدجواد حیدری ‌پور مدیرکل ساسازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت اظهار کرد: هدف از تشکیل شبکه ملی سرطان هم ‌افزایی و هماهنگی بین مؤسسات و جلوگیری از موازی ‌کاری است که در زمینه ‌های دیگری نیز این شبکه‌ سازی صورت گرفته که تشکل ‌های حوزه پیوند و حوزه دهان و دندان، جدیدترین آنها به شمار می ‌رود.

 پویش غربالگری سرطان در مناطق کم برخوردار موفقیت آمیز برگزار شد

مدیرکل سازمان‌ های مردم‌ نهاد و خیّرین سلامت سپس با پرداختن به برگزاری موفق پویش غربالگری سرطان (روده بزرگ، پستان و دهانه رحم)، گفت: این پویش در سطح کشور به ویژه در مناطق کم برخوردار طی انعقاد تفاهمنامه با دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر، اداره سرطان و شبکه ملی تشکل‌ های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان ایران انجام شد و نمونه خوبی از مشارکت اجتماعی و حضور تشکل‌ ها و موسسات خیریه و مردمی است.

موسسات می توانند در کنترل وکاهش بیماری سرطان موثر باشند

 حیدری‌ پور سرطان را از بیماری های شایع در کشور برشمرد که افراد و خانواده های زیادی را درگیر خود کرده است و در ادامه خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت بدون یاری موسسات و تشکل ها در کنترل و کاهش بهینه این بیماری مشکل خواهد داشت و خیرین نقش بسیار پررنگی در برقراری عدالت و ارتقای سلامت دارند. تشکل ‌ها در زمینه‌ هایی چون دارو، رادیوتراپی، اسکان و مراقبت‌ های تسکینی بیماران، یاری رسان دولت و بیماران شده ‌اند.

مدیرکل سازمان‌ های مردم‌ نهاد و خیّرین سلامت با پرداختن به نقش هماهنگی، تسهیلگری و فرهنگ ‌سازی اداره کل گفت: ماموریت ما ظرفیت ‌سازی و سازمان‌ دهی مشارکت ‌های مردمی و توسعه و تقویت زیرساخت‌ ها و فرآیندهای آن به صورت فردی یا جمعی در سطوح ملی و بین ‌المللی در راستای تأمین، حفظ و ارتقای سلامت در کشور است.

 حیدری ‌پور با اشاره به تشکیل صندوق حمایت از بیماران صعب ‌العلاج در سازمان بیمه سلامت افزود: از طریق این اداره کل و هماهنگی و همکاری با اداره کل رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور اصلاح و سامان‌دهی مددجویی بیماران مزمن و سخت‌درمان، پیگیر دسترسی تشکل‌ های مردم ‌نهاد حوزه سلامت با سطح فعالیت ملی، به پایگاه ملی اطلاعات رفاه ایرانیان هستیم تا پس از تأیید اداره کل سازمان‌های مردم ‌نهاد و خیرین سلامت بتوانند با استعلام و استحقاق‌ سنجی افراد با رعایت محرمانگی اطلاعات و ایجاد امکان ثبت اطلاعات حمایت‌ های انجام ‌شده برای مددجویان، کاری اصولی و بنیادین انجام و از موازی ‌کاری و تحمیل هزینه‌ های اضافی جلوگیری شود.

سامانه جامع بیماران مبتا به سرطان در کاهش هزینه ها بسیار موثر خواهد بود

مدیرکل سازمان‌ های مردم‌ نهاد و خیّرین سلامت ضمن تقدیر از ایجاد سامانه جامع بیماران مبتلا به سرطان توسط شبکه ملی سرطان گفت: این سامانه در کمک و هدایت بیماران و کاهش هزینه ها بسیار موثر خواهد بود.

گفتنی است، دومین همایش ملی سرطان با عنوان «تازه‌ های تشخیص و درمان پنج سرطان شایع و قابل پیشگیری (پستان، پروستات، ریه، دهانه رحم و دستگاه گوارش) در روزهای ۶ و ۷ بهمن ۱۴۰۱ در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران، توسط بنیاد ملی نیکوکاری کنترل سرطان با همکاری شبکه ملی تشکل ‌های مردم ‌نهاد و موسسات خیریه سرطان و جمعی از استادان و متخصصان ملی و بین ‌المللی برگزار شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده