فراخوان ده بسته سرمایه گذاری ویژه قطب گردشگری شرق تهران

فراخوان ده بسته سرمایه گذاری ویژه قطب گردشگری شرق تهران

شهردار منطقه ۱۳ تهران در آئین بهره برداری از بزرگترین نیروگاه خورشیدی شهر تهران با اشاره به تهیه و تدوین بسته های تفریحی و گردشگری برای بوستان سرخه حصار در قالب ۳۰ پروژه گردشگری در یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه ۱۳ در بیست و ششمین رویداد امید و افتخار که همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: در شرق تهران می بایست سرانه های تفریحی، فرهنگی، گردشگری افزایش یابد تا شهروندان به عنوان صاحبان اصلی شهر بتوانند از امکانات مختلف برخوردار شوند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از بزرگترین سرمایه ای که در شرق تهران وجود دارد، بوستان  جنگلی سرخه حصار با مساحت ۶۰۰ هکتار است، گفت :  مسئله ای که با آن مواجه شدیم این بود که این بوستان برای استفاده مردم امکاناتی مناسبی نداشت و توجه خاصی به آن نشده بود.

وی ادامه داد: در اسفندماه  حداقل ۱۰ بسته تفریحی و گردشگری فراخوان خواهد شد، که همه موارد در آن دیده شده  و به مرور امکانات پارک را افزایش  می دهد که شامل کارتینگ، اسب سواری ، حمام نمک و مزرعه ۲ هکتاری گل محمدی است  و بوستان سرخه حصار به قطب گردشگری تبدیل خواهد شد و در حال حاضر  این طرح ها  در سازمان سرمایه گذاری شهرداری در دست بررسی است. 

محمد هادی علی احمدی گفت: هزینه قبوض برق این پارک عدد بالایی بود که بهره برداری از این نیروگاه خورشیدی در کاهش مصرف برق و صرفه جویی بسیار موثر است.

وی افزود: از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰  بالغ بر ۵ بار این پروژه به مناقصه گذاشته شد و از آن استقبال نشده بود و ما از سال گذشته توان خود را گذاشتیم تا این کار انجام شود که در نهایت  این ایده بعد از ۶ سال به سرانجام رسید.

علی احمدی اظهارکرد:  نیروگاه سرخه حصار که بزرگترین نیروگاه خورشیدی شرق تهران است می تواند یک سوم برق این بوستان را تامین می کند و قابلیت دارد تا  دوفاز دیگر ادامه پیدا کند. 

شهردار منطقه 13 خاطر نشان کرد: در 6 ماه اول سال این نیروگاه یک سوم برق بوستان سرخه حصار را می تواند تامین کند و امیدواریم که این نیروگاه خورشیدی شروعی باشد برای دوفاز بعدی تا برق کل بوستان جنگلی سرخه حصار را از پنل خورشیدی تامین کنیم.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده