جمع آوری ۱۲ هزار میلیارد تومان کمک مردمی توسط مراکز نیکوکاری

 جمع آوری 12 هزار میلیارد تومان کمک مردمی توسط مراکز نیکوکاری

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت:حدود ۱۰ هزار مرکز نیکوکاری در سطح کشور در حال فعالیت هستند که ارزش ریالی کمک‌های ۹ ماهه امسال ۱۲ هزار میلیارد تومان است. این کمک‌ها نیز از طریق مردم به مردم انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حبیب‌الله آسوده معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در جشنواره علمی و ترویجی زکات استان خوزستان با اشاره به اهمیت انسجام‌بخشی به دستگاه‌های اجرایی برای ترویج فرهنگ زکات در کشور، اظهار کرد: باید به مناطقی که زکات پرداخت می‌کنند، توجه ویژه‌ای شود؛ وقتی مردم زکات می‌دهند باید متوجه شوند که دولت هم به آن جامعه کمک می‌کند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد بیان کرد: مودیان و مبلغان زکات باید تجربیات و برکات زکات را به صورت چهره به چهره نقل کنند تا تعداد مودیان افزایش یابد که این موضوع منجر به تکثیر کار خیر می‌شود.

 پرداخت 2 هزار میلیارد تومان زکات در 10 ماه امسال

آسوده با اشاره به اینکه تشریح آمار و میزان پرداخت زکات در نماز جمعه بسیار در ترویج این فریضه الهی اثربخش خواهد بود، گفت: در ۱۰ ماه امسال حدود ۲ هزار میلیارد تومان زکات در کشور پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد این رقم با مدیریت کمیته امداد بین نیازمندان توزیع می‌شود و ۸۵ درصد این مبلغ توسط مردم یا سازمان‌های ذی‌ربط صرف معیشت نیازمندان شده است.

 جمع آوری 12میلیارد تومان کمک مردمی توسط  10 هزار مرکز نیکوکاری کشور

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد، مردمی‌سازی است، افزود: حدود ۱۰ هزار مرکز نیکوکاری در سطح کشور در حال فعالیت هستند که ارزش ریالی کمک‌های ۹ ماهه امسال ۱۲ هزار میلیارد تومان است. این کمک‌ها نیز از طریق مردم به مردم انجام شده است.

آسوده عنوان کرد: حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیکوکار به صورت مستقیم به ۴۲۰ هزار فرزند یتیم زیر ۱۸ سال کمک می‌کنند که ۲۵۰۰ میلیارد تومان نیز توسط مردم به صورت مستقیم به حساب فرزندانی که تحت حمایت خود گرفته‌اند واریز شده است.

وی عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم فریضه الهی زکات را به گونه‌ای اجرایی کنیم تا با کمک مردم فقر مطلق را ریشه‌کن کنیم.

 انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار اجتماعی

  اخبار برگزیده